Vergi Affı İle Borçlar Siliniyor ! İcralık Borçlara Yapılandırma Geldi

Vergi Affı İle Borçlar Siliniyor ! İcralık Borçlara Yapılandırma Geldi

ABONE OL
09 Mart 2023, 16:09:39

Vergi affı ile borçların silinmesi ve icralık borçlara yapılandırma seçenekleri geldi! Yeni düzenleme ile borçlarınızı ödeme konusunda rahat bir nefes alabilirsiniz. Hemen detayları öğrenin ve avantajlarından faydalanın!

İcralık Borçlara Devlet Desteği: Borçlu Vatandaşların Yüzü Gülecek

İcra problemi olan vatandaşlara müjdeli haber Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde açıklandı. Edinilen bilgiye göre, icralık borçlara devlet desteği kapsamında yaklaşık 6 milyon vatandaşın 30 milyar dolar civarındaki borcu silinecek. Bu yardım paketi kapsamında borçlarını ödeyemeyen vatandaşlara 2000 TL destek sağlanacak. Bu şekilde geçimlerini sağlamakta güçlük çeken vatandaşlar için devletin desteği büyük bir önem taşıyor.

6 Milyon Kişinin Borcu Silinecek!

Devlet tarafından yapılan açıklamaya göre, icralık borçlara devlet desteği kapsamında 6 milyon vatandaşın 2000 TL’lik borcu silinecek. Borçlu olduğu şirketler, alacaklarını gider olarak gösterebilecek ve bu gösterdiği borçlar vergiden düşülecek. Böylece yoksul gelirli vatandaşların icra borçlarının bir kısmını devlet üstlenecek. Vergi borcu olan kişilerin sorgulama işlemleri de başlamış durumda.

Borçlu Vatandaşlara Vergi Affı Müjdesi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, vergi borcu olan vatandaşların borçlarını tasfiye edeceklerini belirtti. 2 bin lirayı aşmayan icralık borçları tasfiye edeceklerini açıklayan Erdoğan, aynı şekilde 2 bin lirayı aşmayan vergi, ceza ve faiz borcu bulunan kişilerin borcunu da silineceğini belirtti. Bu durumda 31 Aralık 2022 tarihinden önceki zamana ait 2000 TL’yi aşmayan vergi borçlarından devlet vazgeçecek.

Borç Yapılandırmadan Kimler Faydalanabilir?

Devlete borcu bulunan kişiler için vergi borcu yapılandırma işlemi oldukça önemlidir. Vergi borcu sebebi ile mahkemelerde uğraşmak istemeyen vatandaşlar, yapılandırma işleminden faydalanabilir. Aynı zamanda yapılandırılan vergi borçları taksitler halinde ödenebilir. Bu sayede birçok vatandaş, ödeme konusunda zorluk yaşamadan borçlarını ödeyebilir. Vergi borcu yapılandırma sayesinde vatandaşların borçlarına işlenen faizi de silinir. Vergi yapılandırmasından sonra ilk taksitte tüm borç ödendiği takdirde olası faizlerden de kurtulmuş olunur.

Hangi Borçlar Yapılandırılacak?

Vergi yapılandırma kapsamında maliyeye olan vergi borçları, kesinleşmiş veya henüz kesinleşmemiş maliye borçları, dava sürecinde bulunan cezalar, KYK kredileri, motorlu taşıt vergileri, trafik cezaları, askerlik cezaları, nüfus cezaları, otoban cezaları, gümrük cezaları ve sigorta primleri gösterilebilir. Borçların 48 aya kadar yapılandırılması bekleniyor. Bu durumda vatandaşlar yapılandırdığı borçları 4 yıl içinde sıkılmadan ödeyebilirler.

Faizlerin Büyük Bölümü Silinecek

Ana para borçlarına yansıyan faizler de devlet tarafından silinecek. Ayrıca yapılandırmalarda taksitli ödeme seçeneği de sunulacak. Borçlarından dolayı cezai yaptırımlarla karşı karşıya kalan vatandaşlar da bu durumdan kurtulacaklar.

Kabinede Kesin Karar Verilecek!

Yapılan açıklamalara göre 31.01.2023 Pazartesi günü yapılacak kabine toplantısında vergi affı ile ilgili tüm detaylar netleşecek. Vergi affı sayesinde vergi borcu, SGK ve trafik borçları da yapılandırma kapsamına dahil edilecek. Firmalara matrah artırımı, stok ve kasa affı da getirilecek. Belediyelerin elektrik borçları, su ve öğrenim kredisi borçları da silinecek. Bununla birlikte askerlik borçlanması ve gümrük cezaları gibi çeşitli borçlar da silinecek.

Vatandaşların Fatura Borçları Ödenecek

Sosyal yardım projesi kapsamında vatandaşların elektrik, su, doğalgaz ve telefon fatural

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal