Vimeo TV uygulamalarını sonlandırıyor, işte bilmeniz gerekenler

Vimeo TV uygulamalarını sonlandırıyor, işte bilmeniz gerekenler

ABONE OL
02 Haziran 2023, 13:37:14

Vimeo, TV Uygulamalarını Durdurma Kararı Aldı

Video paylaşım platformları arasında ilk akla gelen isimlerden biri YouTube olsa da, Vimeo da oldukça popüler bir site. Ancak son zamanlarda, bireysel tüketicilerin ilgisini kaybeden Vimeo, iş dünyasına yönelmeye başladı. Şirket, TV uygulamalarını durdurma kararı aldı ve bu karar, çeşitli cihazlarda Vimeo kullanıcılarını etkileyecek.

27 Haziran 2020 tarihinden itibaren, Vimeo, Android TV, Apple TV, Fire TV ve Roku cihazları dahil olmak üzere mevcut TV uygulamalarını sonlandıracak. Bu uygulamalar artık uygulama mağazalarında yer almayacak ve güncelleme de almayacaklar. Büyük ekranda bir video izlemek isteyen Vimeo kullanıcıları, artık bunu bir mobil cihazdan Apple AirPlay veya Google Cast aracılığıyla yapmak zorunda kalacaklar.

Vimeo, son dönemde daha çok yaratıcıları ve şirketleri hedeflediği için, TV uygulamalarına daha az öncelik veriyor. Şirket, vizyonuna ve standartlarına artık uymayan ürünleri raftan indirme eğiliminde. Cast (yayınlama) özelliğinin, daha iyi bir deneyim sağlayacağına inanılıyor.

Ancak, tabii ki bu durumun bir de diğer yüzü var. Hala Vimeo’yu favori videolarınızı izlemek için kullanabilirsiniz. Ancak, oturma odasından “Daha Sonra İzle” listesine göz atmanın kolay bir yolu artık olmayacak. Bu durum, televizyonda video izlemeyi durdurmaz, ancak uzun süreli izleme seanslarını daha zahmetli hale getirebilir. Vimeo, uzun süreli izlemeler için sizi bilgisayarınıza veya telefonunuza yönlendirmekten memnun görünüyor.

Sonuç olarak, Vimeo’nun TV uygulamalarını durdurma kararı, şirketin yaratıcıları ve şirketleri hedefleyen stratejileriyle de uyumlu. Vimeo’nun TV uygulamaları kapatılacak olsa da, Cast özelliği sayesinde video izlemek hala mümkün olacak.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments