Volvo EX30 elektrikli otomobil tanıtıldı

Volvo EX30 elektrikli otomobil tanıtıldı

ABONE OL
08 Haziran 2023, 03:25:51

Volvo, EX30 adı verilen yeni elektrikli otomobilini tanıttı. EX90’a göre daha uygun fiyatlı ve daha kompakt bir SUV olan EX30, Volvo’nun portföyündeki dördüncü elektrikli araç. Bu aracın en önemli özelliği ise, Volvo’nun bilinen güvenlik özelliklerinin hepsini barındırması. Bunun yanı sıra, yenilenen Park Pilot Assist sistemi sayesinde kullanıcılara park yeri bulmaları ve araçlarını park etmeleri daha kolay hale geliyor. Otomobilin kabin aydınlatmasında, İskandinavya’dan ilham alınmış beş farklı renk seçeneği mevcut.

EX30, Tek Motor Artırılmış Menzil ve Çift Motor Performans olmak üzere iki farklı seçenek sunuyor. Her iki motor seçeneği de, bataryanın doluluk oranının %10’dan %80’e çıkmasını 26,5 dakika içinde sağlıyor. 268 hp güç üretebilen arka motorlu EX30, 64 kWh bataryayla birlikte geliyor ve bagaj hacmi 903 litre.

ABD’de 34 bin 950 dolardan başlayan fiyatlarla ön siparişe sunulan EX30, elektrikli araçların önündeki finansal engelleri azaltmayı hedefliyor. Volvo CEO’su Jim Rowan, EX30 için “tamamen elektrikli mobiliteyi geniş bir kitleye ulaştırarak sektörün ve toplumun ihtiyaç duyduğu tam elektriğe geçişi ilerletmeyi ve hızlandırmayı hedefliyoruz” dedi. EX30, Volvo’nun C40 ve XC40 EV elektrikli otomobillerine göre daha uygun fiyatlı bir seçenek sunarken, EX90 ise yakın zamanda duyuruldu ve başlangıç fiyatı 80 bin doların altında olacak.

Volvo, hedeflerine ulaşmak için 2030 itibariyle tüm portföyünün tamamen elektrikli araçlardan oluşmasını planlıyor. Bu plan, Volvo’nun sürdürülebilir bir gelecek için attığı önemli adımlardan biri. EX30 da bu plan doğrultusunda, daha geniş bir kitle tarafından kullanılacak, tamamen elektrikli bir otomobil seçeneği sunuyor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal