Walmart, Apple Pay’i kabul etmiyor

Walmart, Apple Pay’i kabul etmiyor

ABONE OL
23 Mayıs 2023, 18:33:38

Walmart, Kendi Ödeme Sistemi Walmart Pay’i Benimsiyor

Walmart, Apple Pay gibi ödeme sistemlerine karşı tutumunu sürdürerek, QR kodlarıyla çalışan kendi Walmart Pay sistemini kullanmaya devam ediyor. 2016’da kullanıma sunulan Walmart Pay, eski Kıdemli Başkan Yardımcısı Daniel Eckert’in 2017’de yaptığı açıklamaya göre, uygun mağazalarda hizmet kullanan müşteri sayısında yakında Apple Pay’i geçecek. Eckert, “Günlük kayıtlar yavaşlamazsa, bence bu kısa süre içinde kartlarda oldukça iyi. Oldukça yaklaştığımızı hayal etmeliyim.” ifadelerine yer vermişti.

Apple Pay ve Google Pay gibi ödeme sistemleri, bir ödemeyi yaparken kimliğinizi doğrulamak için parmak izi veya yüzünüzü kullanmanız gerektiğinde bile çok kullanışlıdır. Ancak Apple ve Google, satın alma işleminizden sadece küçük bir dilim alarak, büyük para hacimlerinden kazanç elde ediyor. Örneğin, Apple’ın Apple Pay ile yapılan bir işlem için komisyon oranının %0,15 olduğu bilinmektedir. Bu demek oluyor ki, 10 dolarlık bir satın alma işlemi Apple’a sadece 1,5 cent kazandırırken, 100 dolarlık bir satın alma işlemi ise 15 cent kazandırır.

Walmart, kendi ödeme sistemi Walmart Pay’i benimseyerek, Apple Pay gibi sistemlerin rekabetine ayak uydurmak istiyor. Bu sayede, müşterilerine daha uygun nispetlerle hizmet sunarak, hem müşterilerinin memnuniyetini artırmayı hem de kendi kazancını artırmayı hedefliyor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal