Warren Buffett Apple’ı övdü – Teknoblog

Warren Buffett Apple’ı övdü – Teknoblog

ABONE OL
08 Mayıs 2023, 20:01:26

Warren Buffett: Apple, İnsanlar İçin Arabalarından Daha Fazla Önemli

Küresel yatırım dünyasının en önemli isimlerinden biri olan Warren Buffett, Apple hakkında olumlu görüşlerini bir kez daha dile getirdi. Berkshire Hathaway’in başkanı ve CEO’su olan Buffett, Apple hisselerinin şirketin portföyünde önemli bir yer tuttuğunu belirtti. Ayrıca Apple’ın en önemli hissedarlarından biri olduklarını söyledi.

Yatırım dünyasının ünlü ismi, 2016 yılından bu yana aktif şekilde Apple hissesi satın alıyor. Şirketin iPhone gibi modern akıllı telefonlarını anlamadığını belirten Buffett, tüketici davranışını ve Apple müşterilerinin sadakatini anladığını ifade etti. Uluslararası üne sahip olan Apple markasına duyulan bu sadakat, şirketin her geçen gün daha da büyümesine neden oluyor.

Warren Buffett, insanların iPhone sahibi olmaktan daha fazla önem verdikleri bir şeyin olmadığını dile getirdi. İnsanların bir tercih yapmaları gerektiğinde, Apple markalı ürünleri yerine ikinci arabalarını tercih ettiklerini vurguladı. Öte yandan, bir Apple ürünü için insanların gözü kapalı şekilde 1500 dolar ödeyebileceklerini belirtti.

Apple’ın “olağanüstü bir ürün” olduğunu söyleyen Buffett, şirketin her artışında kendilerini çok mutlu hissettiklerini ifade etti. Ayrıca, Berkshire Hathaway’in Apple hisselerinin yüzde 5.6’sına sahip olmaktan dolayı “çok çok çok mutlu” olduklarını sözlerine ekledi.

Berkshire Hathaway’in 116.31 milyar dolar piyasa değeri olan Apple hisselerinin yanı sıra Bank of America, Chevron, Coca-Cola ve American Express gibi büyük şirketlerdeki hisseleri de bulunuyor. Bu durum, Apple’ın ekonomik gücünü gözler önüne seriyor.

Buffett’a göre, Apple muhtemelen dünyanın en iyi şirketi olabilir. Tecrübeli yatırımcı, Apple için “sahip olduğumuz en iyi iş” tanımlamasında bulundu. Hali hazırda, Apple yeni ürünleri ile teknolojik açıdan liderliğini koruyor. Bu da Berkshire Hathaway gibi önemli yatırımcıların Apple’a duydukları güvenin bir göstergesi olarak değerlendiriliyor.

Sonuç olarak, Warren Buffett’ın Apple’a olan güveni, şirketin hızlı büyümesine katkı sağlıyor. İnsanların Apple markasına olan duydukları sadakat, şirketin her geçen gün daha da büyümesine neden oluyor. Bu nedenle, Apple’ın yatırımcılar için güçlü bir seçenek olduğu söylenebilir.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal