WD’ye hack şoku! My Cloud servisinde çökme yaşandı

WD’ye hack şoku! My Cloud servisinde çökme yaşandı

ABONE OL
05 Nisan 2023, 02:26:40

Western Digital, Depolama Çözümleri Üreticisi Hack Skandalı İle Karşı Karşıya!

Depolama çözümleri üreticilerinden Western Digital, son günlerde büyük bir güvenlik ihlali ile gündeme geldi. Şirketin sistemlerine yetkisiz bir şekilde erişim sağlandığı ve siber saldırganların bir kısmı şirket verilerine erişim sağladığı belirtildi. Türkiye’de de popüler olan Western Digital, siber güvenlik saldırısı nedeniyle zor bir süreç yaşarken, şirketin yaptığı açıklamada hızlı bir şekilde müdahale edildiği ve araştırmaların başlatıldığı ifade edildi.

Saldırının niteliği ve kapsamı hakkında detaylı bir araştırma yapılırken, Western Digital tarafından alınan güvenlik önlemleri de bununla birlikte devreye sokuldu. Şirket, siber saldırı sonrasında kendi sistemlerinde ve operasyonlarındaki açıkları kapatmak için bazı önlemler aldığını açıkladı.

WD’ye yapılan siber saldırı son dönemin en büyük güvenlik ihlallerinden biri olarak biliniryor. Western Digital, bu tür saldırılara karşı önde gelen dış güvenlik ve adli tıp uzmanlarının yardımıyla çalışmalar yürütmeye devam ediyor. Siber saldırılara karşı daha duyarlı olmak ve güvenlik açıklarını minimum seviyede tutmak gerekiyor. Western Digital gibi büyük şirketlerin bile saldırılara karşı savunmasız kalabileceğini gösteren son olay, diğer şirketler de dahil olmak üzere tüm işletmelerin bu konuda daha dikkatli olmalarını gerektiriyor.

Tekno teknik olarak sizlere en güncel teknoloji haberlerini sunmaya devam ediyor. Daha fazla teknoloji haberine ulaşmak için ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal