Wear OS 4 ile akıllı saatlerde pil ömrü uzayacak

Wear OS 4 ile akıllı saatlerde pil ömrü uzayacak

ABONE OL
11 Mayıs 2023, 08:48:22

Wear OS 4: Daha Uzun Pil Ömrü ve Bulut Yedekleme Özelliğiyle Geliyor

Wear OS 3 henüz tam olarak dağıtıma çıkmamış olsa da, Google’ın yeni bir Wear OS sürümüne hazırlandığı duyuruldu. Yeni Wear OS 4, bulut yedekleme özelliğiyle birlikte daha uzun pil ömrü sunmayı hedefliyor. Wear OS 4’ün geliştirici önlü izleme sürümü ve emülatörü zaten dağıtımda ve bu yılın sonunda tüm kullanıcılarla buluşması bekleniyor.

Google’ın Samsung ile birlikte yenilediği Wear OS 3, geçtiğimiz iki yıl içinde yavaş yavaş dağıtıma çıktı. Ancak, saatlerin pil ömrü hala yeterli değildi. Bu nedenle, Wear OS 4’ün daha uzun pil ömrü sunması bekleniyor. Buna ek olarak, zaman zaman fabrika ayarlarına sıfırlama ihtiyacı duyulan saatler artık buluta yedeklenebilecek ve yeniden yüklenebilecek. Yazıyı konuşmaya çevirme gibi farklı erişilebilirlik özellikleri de Wear OS 4’ün getirdikleri arasında yer alacak.

Wear OS 4, Google’ın Pixel Watch’u çıkartmasıyla daha fazla ilgi görmeye başladı. Pixel Watch’un pil ömrü inceleme yapılan cihazlara göre daha zayıftı ve bu durum bazı kullanıcıların tepkisini çekti. Samsung ile birlikte yenilenen Wear OS 3’ün şarj ömrü de beklentilerin altında kalmıştı. Ancak, Wear OS 4’ün bu sorunları çözmesiyle birlikte, daha uzun pil ömrü vaat ediyor.

Wear OS 4 ile cihaazlar ayrıca daha gelişmiş bir akıllı ev entegrasyonuna da sahip olacak. Kullanıcılar ışıklandırmayı ayarlama, medya kontrolü ve kamera bildirimlerinin hareketli ön izlemesi gibi cihaz kontrol özelliklerinden yararlanabilecekler. Google, Wear OS 4’ün daha fazla Google servisi kullanarak kullanıcıların bileklerine getirildiğini de açıkladı. Gmail ve Google Takvim uygulamaları Wear OS platformu için çalıştırılabilecek. Bunun yanı sıra, Gmail de e-postalara saat üzerinden yanıt vermek mümkün olacakken, Takvim uygulaması kullanıcıların programlarını görüntülemelerini, etkinlik davetlerine yanıt vermelerini ve görev durumlarını güncellemelerini sağlayacak.

Google’ın Wear OS 4 duyurusuyla birlikte giyilebilir cihazlar tarafında oluşan momentumun artması bekleniyor. Yakın zamanda daha fazla detayın ortaya çıkmasıyla birlikte, Wear OS 4’ün piyasada ne kadar başarılı olacağı merak konusu. Ancak, yeni sürümün sunduğu avantajlar, Wear OS kullanıcılarının ilgisini çekecektir.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal