WhatsApp Android uygulaması için değişim yolda

WhatsApp Android uygulaması için değişim yolda

ABONE OL
06 Nisan 2023, 17:21:52

WhatsApp Kullanıcılarının Bütüncül Görünüm Beklentileri Artıyor

WhatsApp Android uygulamasının kullanıcıları önemli bir arayüz değişikliği ile karşılaşacak. Uygulamanın beta sürümünü kullananlar şimdiden deneyimleyebiliyor. Navigasyon çubuğu yakında ekranın alt kısmına taşındığı için WhatsApp, Google’ın Android için oluşturduğu genel tasarım diline biraz daha yaklaşacak. Bu değişiklik Android uygulamasını iPhone uygulamasına daha benzer hâle getirecek. Böylelikle WhatsApp’ın uygulamalarında daha bütüncül bir görünüm sunması amaçlanıyor.

Navigasyon seçeneklerini ekranın altına taşımak, genel olarak kullanıcıların işini kolaylaştıracak bir hamle olarak tanımlanabilir. Ekranın alt kısmına yerleştirilen ikonlar üzerinden uygulama üzerinden dolaşım çok daha hızlı şekilde gerçekleştirilebiliyor. Android kullanıcıları hâlihazırda WhatsApp’ın navigasyon seçeneklerini ekranın üst kısmında görüyor. iPhone kullanıcıları ise ekranın alt kısmında beş ikonla karşılaşıyor. Android’de uygulamanın farklı sekmeleri arasında gezinmek pek akla gelmezken, iOS’te bu seçeneklerin daha görünür olması sayesinde WhatsApp’ın farklı yönlerini keşfetmek kolaylaşıyor.

Beta sürümünden paylaşılan görüntüler, WhatsApp’ın Android uygulamasında iOS’taki navigasyon çubuğuna benzer bir tasarıma geçiş yapacağını gösteriyor. Ekranın alt kısmında Sohbetler, Topluluklar, Durum ve Aramalar ikonlarının yer aldığı görülüyor. iOS uygulamasında alt navigasyon çubuğunda yer alan Ayarlar ikonu, Android uygulamasının beta sürümünde şimdilik yer almıyor.

WhatsApp Android uygulamasının yeni arayüzünün ne zaman tüm kullanıcılara açılacağı belirsizliğini koruyor. Ancak beta sürümünü kullananlar, yeni arayüzün kullanışlılığı ve pratikliği konusunda olumlu yorumlar yapıyor. Kullanıcılar, WhatsApp’ın bütüncül bir görünüm sunarak, daha kullanışlı bir hale getirilmesini bekliyorlar. WhatsApp kullanıcılarının beklentilerinin artması, uygulamanın geliştiricilere yeni tasarım fikirleri sunma yönünde ilerlemesi bekleniyor.

WhatsApp, dünya genelinde bir milyardan fazla kullanıcısı bulunan bir mesajlaşma uygulamasıdır. Yeni arayüzünün tüm kullanıcılara ulaşması, kullanıcı deneyimini olumlu bir şekilde etkileyecektir. Özellikle Android kullanıcıları, navigasyon seçeneklerinin daha erişilebilir hale gelmesiyle birlikte uygulamanın daha kullanışlı bir hale gelmesini bekliyor. Kullanıcıların beklentilerini karşılayacak bir arayüz tasarımı ise WhatsApp’ın rekabetçi piyasada varlığını sürdürmesini sağlayacak etkenlerden biri olabilir.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments