WhatsApp Android uygulamasında mikrofon sorunu

WhatsApp Android uygulamasında mikrofon sorunu

ABONE OL
14 Mayıs 2023, 17:44:20

WhatsApp Android Uygulamasında Mikrofon Erişimi Sorunu

WhatsApp Android uygulaması, bazı cihazlarda gereksiz şekilde mikrofon erişimi sağladığı için eleştiriliyor. Google ve WhatsApp tarafından doğrulanan bu sorun, aylar önce bir Twitter kullanıcısı tarafından keşfedilmişti. Twitter’da görev yapan mühendis Foad Dabiri, WhatsApp uygulamasının mikrofonu kullanılmadığı zamanlarda bile arka planda defalarca aktif hale geldiğini gösteren bir görsel paylaşmıştı.

Söz konusu paylaşımı retweet eden Elon Musk, “WhatsApp’a güvenilemez” ifadelerini kullanarak bu sorunu gündeme taşımıştı. Musk’ın bir Signal hayranı olduğu bilinirken, Twitter’ın da şifrelenmiş mesajlaşma desteğini önümüzdeki günlerde kullanıma sunacağı belirtiliyor.

WhatsApp Android uygulamasındaki sorun, Android tarafından kaynaklandığı için uygulamanın izinsiz mikrofon erişiminde bulunduğu belirtildi. WhatsApp yetkilileri, sorunun Android’deki bir hatadan kaynaklandığını ve Google ile birlikte bu sorunun çözümü için çalıştıklarını açıkladılar.

WhatsApp uygulamasındaki bu sorun daha önce WABetaInfo sitesi tarafından da gündeme getirilmişti. Samsung ve Pixel telefonlarda sınırlı bir sorun olarak tanımlanan bu problem için telefonu yeniden başlatmanın çözüm olabileceği ifade edilmişti.

WhatsApp Android uygulamasındaki bu sorun, kullanıcıların mahremiyetini ihlal edebileceği için dikkatle takip edilmesi gerekiyor. Google ve WhatsApp yetkilileri, sorunun çözümü için çalışmalarını sürdürüyorlar.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal