WhatsApp anket özelliğini geliştiriyor – Teknoblog

WhatsApp anket özelliğini geliştiriyor – Teknoblog

ABONE OL
05 Mayıs 2023, 08:59:02

WhatsApp, anket özelliğini ve görsel altı açıklamalar konusunda daha fazla seçenek sunacak yenilikleri duyurdu. Şirket, yeniliklerin dağıtımına başladı ve önümüzdeki haftalarda tüm kullanıcılarının bu özelliklere erişeceğini belirtti. Anket özelliği geçtiğimiz yıl kullanıma sunulmuştu ve hâlihazırda kullanıcılar birden çok cevap seçebiliyor. Ancak bazı konulardaki anketler için bu özellik yeterli değil. Bu nedenle, artık “birden fazla yanıta izin ver” seçeneği aktif hâle getirilerek farklı cevapların verilmesine izin verilecek.

Yenilikler arasında, kullanıcıların sohbet içinde yapılan anketleri arama özelliği üzerinden bulabilmesi de yer alıyor. Anket sahipleri de düzenledikleri anketlere biri yanıt verdiğinde bildirim yoluyla haberdar edilebilecekler. Bu, anket sonuçlarının daha kolay takip edilmesine olanak sağlayacak.

Bir diğer yenilikse, bir sohbetten başkasına iletilen fotoğraf veya videolarda açıklamaları korumanın, silmenin veya tamamen yeniden yazılmasının mümkün hâle gelmesidir. Bu da iletilen dosyaların daha rahat bir şekilde paylaşılmasını ve düzenlenmesini sağlayacak.

WhatsApp, artık belgeleri de açıklamalar eşliğinde göndermeye izin veriyor. Kullanıcılar bir gazete makalesi veya iş belgesi gönderirken bir açıklama ekleyebilecekler. Bu, belgelerin hangi amaçla ve hangi konuda gönderildiğini daha açık bir şekilde ifade etmeye yardımcı olacak.

Bu yenilikler sayesinde, WhatsApp kullanıcılarına daha fazla seçenek sunuluyor ve iletişim konforlu hâle getiriliyor. WhatsApp, kullanıcıların geri bildirimlerine önem vererek, uygulamalarını her geçen gün daha iyi hâle getirmeye devam ediyor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal