WhatsApp artık aynı anda beş telefonda birden kullanılabilecek

WhatsApp artık aynı anda beş telefonda birden kullanılabilecek

ABONE OL
27 Nisan 2023, 16:36:04

WhatsApp Artık Birden Fazla Cihazda Kullanılabilecek

Meta tarafından yapılan çalışma kapsamında artık WhatsApp hesabının birden fazla cihazda bulunmasına izin veriliyor. Bu özellikle masaüstü uygulamaları ve tablet uygulamalarının dışında artık akıllı telefonlar için de geçerli. Bu sayede artık isterseniz Android, isterseniz iOS’ta WhatsApp’ı aynı anda iki telefonda kullanabilirsiniz. Böylece bilgisayarlarla olduğu gibi aynı şekilde çalışacak.

WhatsApp uygulamasını ikinci cihazınıza indirerek, birincil cihazınız tarafından oluşturulan bir QR kodunu taratıp aynı hesabı iki cihazda kullanarak sohbet edebileceksiniz. Meta, kullanıcıların bir hesap kullanarak toplam 5 cihaz için bir birincil cihazla birleştirilmiş dört ikincil cihaza sahip olmalarını sağlayacak. Bir telefonunuz ve dört tabletiniz veya beş telefonunuz olabilir. Ancak beşinci cihazı eklemek istediğinizde birini kaldırmanız gerekecek. Böylece isterseniz üç Android’e ve iki iPhone’a sahip olarak da kullanabilirsiniz.

Güvenlik tarafında ise tüm cihazlar ve tüm iletiler uçtan uca şifrelemeye erişebilecek olup, ikincil cihazlarınızda bir yıla kadar olan mesajları da görmeniz sağlanacak. Bu özellik sayesinde, telefon değiştirseniz bile yeni telefonunuzda eski mesajlarınıza erişebilirsiniz.

Sonuç olarak, WhatsApp artık birden fazla cihazda kullanılabilmesi sayesinde kullanıcıların hayatını kolaylaştırmıştır. Artık bir cihazda hesap ayarlarını değiştirirken diğer cihazlarda o ayarların kaybolması gibi bir problem de ortadan kalkmış olacaktır. WhatsApp, sektördeki yenilikçi adımları ile adından söz ettirmeye devam ediyor!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal