WhatsApp ‘Kanallar’: Toplu Yayınların Yeni Adresi

WhatsApp ‘Kanallar’: Toplu Yayınların Yeni Adresi

ABONE OL
09 Haziran 2023, 03:40:23

WhatsApp’ın Şimdi de Kanallar Özelliği Mevcut

WhatsApp, kullanıcılarına sunduğu mesajlaşma hizmeti ile birlikte birçok farklı özellik sunmaya devam ediyor. En son olarak da “Kanallar” özelliği ile karşımıza çıkıyorlar. Konuşma odaklı olmayan bir yapıyı hedefleyen bu özellik, birinden çok kişiye yayın yapmayı mümkün kılıyor. Sahipliği Meta’nın elinde olan WhatsApp, kanalları önemsediklerinizi özel bir şekilde takip etmenin yeni yolu şeklinde tanımlıyor.

Twitter akışınızı, karmaşık metrikler ve yanıtlardan arındırılmış hali olarak düşünebileceğimiz Kanallar, WhatsApp’ın hükümetler, ulaşım kurumları, markalar ve daha pek çok kuruluşun gözünden kaçmayan bir ihtiyacı karşılayabilecek bir özellik olarak da dikkat çekiyor.

“Kanallar”, aynı zamanda içerik oluşturucu aracı olarak da işlev gösteriyor. Metin, fotoğraf, video, çıkartma ve anket gönderme imkanı sunan bu özelliklerle birlikte WhatsApp, kanallara ödeme ve diğer para kazanma hizmetleri de eklemeyi hedefliyor.

Kanal yöneticilerinin bilgilerinin paylaşılmadığı ve uygulamanın bir kanalın geçmişini yalnızca 30 gün boyunca sakladığı için gizlilik bu deneyimin önemli bir parçası haline geliyor. Yöneticiler, ekran görüntüsü ve iletileri engelleyerek kanalda olanların kanalda kalmasını sağlayabiliyor. Ancak “Kanallar” uçtan uca şifrelenmiş değil. WhatsApp, bazı kanalları zamanla şifreleme yolları üzerinde düşündüğünü belirtiyor.

“Kanallar” özelliği, öncelikle küçük bir grupla başlangıç yapacak gibi görünüyor. Tabii ki WhatsApp, bu özelliği ilk olarak lider global organizasyonlar ve Kolombiya ve Singapur’daki seçkin kuruluşlar ile başlatıyor. Ancak bu özellik, önümüzdeki aylarda daha çok ülkede kullanılabilir hale gelecek ve daha fazla kullanıcıya kanal oluşturma imkanı sunacak.

WhatsApp, kullanım oranı gitgide artan bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Şirket, birçok farklı özelliği ile mesajlaşma uygulamaları arasında fark yaratmaya devam ediyor. Kanallar özelliği de, WhatsApp’ın mesajlaşmaya sosyal medya deneyimi getirmeye çalıştığı son yoldur.

Bu özellikler, WhatsApp’ın mesajlaşma uygulaması olarak sadece ön plana çıkmayı değil, aynı zamanda birçok farklı alanda da büyüyüp, daha çok para kazanmayı ve olmak istediği her şeyi kapsayan süper bir uygulama olmayı hedeflerken yenilikler yapmasına olanak sağlıyor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal