WhatsApp kullanıcı isimlerini test ediyor

WhatsApp kullanıcı isimlerini test ediyor

ABONE OL
25 Mayıs 2023, 17:12:45

WhatsApp Kullanıcılarının Hayatını Kolaylaştıracak Yeni Özellik: Kullanıcı İsimleri

WhatsApp, kullanıcılarının hayatını kolaylaştıracak yeni özellikler sunmaya devam ediyor. WABetaInfo sitesinin haberine göre, platform için kullanıcı isimleri özelliği üzerinde çalışılıyor. Bu özellik, Android uygulamasının en son beta sürümünde profil bölümünde görüldü. Instagram ve Twitter gibi platformlarda olduğu gibi kullanıcılar, kendilerine özgü bir kullanıcı adı seçebiliyorlar.

Bu yeni özellik, WhatsApp’ın Meta’nın sahibi olduğu Instagram’a bir adım daha yaklaşmasını sağlıyor. Ancak kullanıcı isimlerinin platformda nasıl işleyeceği şu an için belirsizliğini koruyor. Bu özelliğin gelmesiyle birlikte, platformda kullanıcıların birbirlerini bulma şekli değişebilir. Şu anda telefon numarası veya QR koduyla platformda yeni kişileri eklemek mümkün. Ancak kullanıcı adıyla ekleme imkanı sayesinde telefon numarasını gizli tutarak da platformda iletişim kurulabilecek gibi görünüyor. Kullanıcı adıyla başlatılan sohbetlerde de uçtan uca şifreleme desteği sunulması bekleniyor.

Daha önce de mesaj düzenleme özelliği ve Sohbet Kilidi özelliği duyurulmuştu. Mesaj düzenleme özelliği, kullanıcılara 15 dakika boyunca gönderdikleri mesajları düzenleme imkânını veriyor. Sohbet Kilidi özelliği ise seçili sohbetleri şifre veya biyometrik kilitle koruma altına almaya olanak tanıyor. Sohbet Kilidi aktif edildiğinde, uygulama bildirimleri durduruluyor.

WhatsApp kullanıcı isimleri özelliği ne zaman herkese açılacak henüz belli değil. Ancak beta testlerinin tamamlanmasının ardından tüm kullanıcılara dağıtım yapılması öngörülüyor. Bu özellikle WhatsApp, kullanıcı deneyimini daha da geliştirmeyi hedefliyor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal