Windows 11’de Android İle Dosya Paylaşımı Dönemi

Windows 11’de Android İle Dosya Paylaşımı Dönemi

ABONE OL
13 Haziran 2023, 23:34:07

Windows 11, Android özelliğiyle kullanıcılarına dosya paylaşımıyla birlikte yeni bir güncelleme sunuyor. Windows Subsystem for Android üzerine eklenen dosya paylaşımı Windows Insider kullanıcılarının test etmeleri için kullanıma açıldı. Güncelleme sürükle-bırak desteği, kamera iyileştirmeleri ve hata düzeltmelerinin yanı sıra dosya paylaşımı seçeneği sunuyor.

Windows Subsystem for Android ekibi, “Topluluğun sesini dinledik ve birçoğunuz, Windows ve Subsystem arasında dosya paylaşımını desteklememizi istediniz.” diye belirtti. “Windows Subsystem for Android artık Windows kullanıcı klasörlerinizi, belgeler ve resimler gibi, Subsystem ile paylaşmayı destekliyor. Böylece, sosyal medya uygulamasına fotoğraf veya yaratıcı bir uygulamada video yükleme gibi senaryolar sorunsuz bir şekilde çalışır.”

Dosya paylaşımı özelliği önizleme kullanıcıları için varsayılan olarak etkinleştirilmiş durumda. İzin verilmeyen Android uygulamalarının yalnızca kullanıcının izniyle Windows dosyalarını görüntüleyebileceğini veya düzenleyebileceğini belirten Microsoft, izin almayan uygulamaların yüklenmesini önlemek amacıyla tüm Android uygulamalarını Microsoft Defender veya diğer antivirüs yazılımlarıyla tarıyor.

Microsoft, dosya paylaşımı desteğini yalnızca Windows kullanıcı profil klasörlerine sınırlıyor. Windows sistem klasörleri, harici sürücüler veya Program Dosyaları gibi klasörler dosya paylaşımı için desteklenmeyecek. Belirli dosya türleri de dosya paylaşımından engellenecek.

Bu özellik Windows Insider kanallarına sunuldu; yakın gelecekte tüm Windows 11 kullanıcıları için sunulması bekleniyor. Microsoft, tamamen hazır olduklarında bir güncellemeyi Release Preview kanalına sunar. Bunun yanı sıra Microsoft, Android ve Windows arasındaki kolay dosya paylaşımını sağlayan bu özelliğin de Windows kullanıcıları için oldukça faydalı olacağını düşünüyor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal