Windows 11’de Wi-Fi Şifrelerine Pratik Erişim!

Windows 11’de Wi-Fi Şifrelerine Pratik Erişim!

ABONE OL
27 Mayıs 2023, 22:03:14

Microsoft, yeni bir özellikle Wi-Fi şifrelerine kolay erişim sağlayacak. Windows 11 kullanıcıları, kaydettikleri Wi-Fi ağlarına birkaç adımda erişebilecekler. Artık, Ayarlar > Ağ ve İnternet > Wi-Fi bölümüne giderek bilinen ağları yönetmek ve bir Wi-Fi ağı seçerek Wi-Fi güvenlik anahtarını görüntülemek mümkün olacak. Bu özellikle beraber diğer kaydedilmiş Wi-Fi şifrelerini görmek isteyenlerin komut istemcisine dalıp, netsh komutunu kullanması gerekiyor.

Wi-Fi şifrelerine kolay erişim özelliği, kullanıcıların router’ın arkasını kontrol etmek veya şifreyi yazdıkları kağıdı bulmak zorunda kalmadan Wi-Fi şifresini hızlıca çekmelerine yardımcı olacak. Bu özellik, macOS’da Keychain Access uygulaması aracılığıyla bir Wi-Fi şifresini görme yeteneği sunan Apple’ın on yılı aşkın bir süredir sunduğu bir özellik olmasına rağmen, Apple Wi-Fi şifrelerine kolay erişimi iPhone’larda iOS 16 ile birlikte eklemişti.

Bu yeni özellik sayesinde, Wi-Fi şifrelerine hızlıca erişmek artık daha kolay olacak. Windows kullanıcıları, Wi-Fi şifrelerini açık metin olarak görüntüleyebilecekleri bölüme kolayca erişebilecekler. Böylece Wi-Fi şifrelerini hatırlamak için kağıt veya arkasını kontrol etmek zorunda kalmadan kolayca bağlanabilecekler.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments