X Gelir Paylaşım Programı Resmen Başlatıldı

X Gelir Paylaşım Programı Resmen Başlatıldı

ABONE OL
29 Temmuz 2023, 14:07:32

Elon Musk’ın Twitter’ı X olarak yeniden adlandırması sonrası, X platformu resmi olarak içerik üreticileri için gelir paylaşım programını başlattı. Şirket, bu ayın başlarında bazı içerik üreticilere ödemelerde bulunmuştu. Ancak şimdi, uygunluk kriterlerini karşılayan kullanıcılar, ayarlar menüsündeki “monetization” sekmesinden programa başvurabilirler.

Programa katılmaya uygun olmak için, X Blue’ya abone olmanız veya Onaylı Kuruluş olmanız, son üç ay içindeki toplam gönderilerinizde “en az 15M etkileşim” elde etmiş olmanız ve en az 500 takipçinizin olması gerekiyor.

“Işlemlerin olabildiğince basit olmasını istiyoruz, bu yüzden uygunluk kriterlerini karşılayan ve katılan tüm X Blue ve Doğrulanmış Kuruluşlar aboneleri, gelir paylaşımına hak kazanmaktadır” diyor şirket. X, 50 doların üzerinde gelir elde ettiğinizi belirlerse ödeme alabilirsiniz. Ancak şirket, ödeme değerini nasıl belirlediğini açıklamıyor.

Aslında bu program bir süredir geliştiriliyor. Musk, programı ilk olarak şubat ayında duyurmuştu ve “bugün başlıyoruz” demişti. İlk ödemeler birkaç ay sonra gelmeye başlamıştı ve bazıları binlerce dolar kazandıklarını belirtmişti.

X gelir paylaşım programı, içerik üreticileri için fırsat kapısı açıyor

Gelir paylaşım programının resmi olarak başlatılması, içerik üreticileri için yeni bir fırsat sunuyor. X, bu sayede içerik üreticilerinin platformda daha fazla aktif olmasını ve daha yüksek kalitede içerik oluşturmasını teşvik ediyor.

Bununla birlikte, X’in bu girişimi, sosyal medya platformlarının içerik üreticilerine olan yaklaşımında önemli bir değişikliği de işaret ediyor. İçerik üreticiler, artık sadece kitlelerini büyütmek ve markalarla ortaklıklar kurmak için değil, aynı zamanda platformdan doğrudan gelir elde etmek için de teşvik ediliyorlar.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal