X uygulaması, App Store’da hâlâ Twitter olarak görünüyor

X uygulaması, App Store’da hâlâ Twitter olarak görünüyor

ABONE OL
30 Temmuz 2023, 02:17:15

Yepyeni bir isim, dikkat çeken bir logo değişikliği ve heyecan verici özellikler… Bir uygulamanın yeniden markalaşması düşünüldüğünde aklımıza gelenler genellikle bunlardır. Ancak, teknoloji dünyasının en tanınmış simalarından Elon Musk’ın X uygulaması için durum pek öyle değil. Twitter’ın yeniden markalaşma çabaları, Apple’ın uygulama mağazasında bir karmaşa yaratmış durumda.

Twitter adı App Store’da hala varlığını sürdürüyor

Uygulama mağazaları genellikle isim ve logo güncellemelerini birkaç tıklama ile gerçekleştirebilir. Ancak, Twitter’ın yeniden markalaşmasına rağmen, Apple’ın uygulama mağazasında uygulamanın adı hala Twitter olarak görünüyor. Bunun nedeni, Apple’ın uygulamaların en az iki karakterle listelenmesini gerektirmesidir.

App Store’da ‘X’, ‘X app’ veya ‘Twitter’ gibi aramalar yapıldığında, hala Twitter sonuçlar arasında bulunmaktadır. ‘X’ araması yapıldığında Xbox veya VPN servisi gibi sonuçlar ortaya çıkarken, ‘X app’ araması yapıldığında Twitter, sonuçlar arasında yer almaktadır. Uygulamanın sayfasına gidildiğinde büyük bir X logosu ve Twitter ismi dikkat çekmektedir.

Elon Musk’ın Twitter’ı X’e dönüştürme planı, bu hafta itibarıyla hayata geçmiştir. Ancak, bu süreç beklenildiği gibi sorunsuz ilerlememektedir. Uygulamanın yeniden adlandırılması, Twitter ve X arasında bir karışıklık yaratmaktadır. Yine de, bu haberi yayına hazırlarken kontrol ettiğimizde, iPhone’daki güncellenmiş Twitter uygulaması, sadece logosuyla değil, adıyla da “X” olarak görünmüştür.

Öte yandan, X’in Google Play Store’daki adı hala Twitter olarak görünmektedir. Ancak, uygulama ikonu değişikliği birkaç gün içinde gerçekleştirilecektir. Dolayısıyla, yakın zamanda iki platformda da işlerin yoluna gireceğini düşünüyoruz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal