Xbox Home arayüzü yenileniyor: Microsoft’tan kullanıcıları sevindirecek özellikler

Xbox Home arayüzü yenileniyor: Microsoft’tan kullanıcıları sevindirecek özellikler

ABONE OL
30 Temmuz 2023, 10:24:21

Microsoft, Xbox Home arayüzünde kullanıcı deneyiminin iyileştirilmesi için önemli bir adım atıyor. Yeni Xbox Home deneyimi, kullanıcılara daha geniş bir arka plan alanı ve daha hızlı erişim sağlayacak şekilde tasarlanmış özelliklere sahip olacak. Xbox Series X / S ve Xbox One konsollarına yönelik olarak yaklaşık bir yıldır test edilen bu yenilikler, çarşamba gününden itibaren tüm Xbox konsollarının bir alt kümesine sunulmaya başlanacak.

Kullanıcıların en çok dikkatini çekecek özelliklerden biri, döşeli arayüzün daha aşağıya taşındığı yeniden tasarlanmış bir kullanıcı arayüzü olacak. Microsoft, arka planı hâlâ kaplayan yeni bir arayüz üzerinde çalışmış olsa da, kullanıcıların geri bildirimleri farklı bir deneyim arzusunu ortaya koydu. Kullanıcılar, özel arka planları veya oyun sanatını daha fazla göstermek için daha fazla alan, daha hızlı navigasyon seçenekleri ve daha fazla kişiselleştirme istediğini belirtti.

Yenilikler arasında yer alan bir diğer özellik ise döşeme boyutlarının daha küçük hale getirilmesi ve belirli oyunlar veya uygulamalar üzerine gelindiğinde arka planın güncellenmesini sağlayan duyarlı oyun sanatı özelliğinin eklenmesidir.

Ana home arayüzü üzerinde ise hızlı erişim menüsü bulunuyor. Bu menü sayesinde kullanıcılar, oyun ve uygulama kütüphanesine, Microsoft Store’a, Xbox Game Pass’e, arama ve ayarlar gibi özelliklere hızlı bir şekilde erişebilecekler. Bunun yanı sıra, arayüzün aşağısına kaydırıldığında, küratörlü ve kişiselleştirilmiş listeler ile arkadaş ve topluluk güncellemeleri için widget benzeri bir arayüz görülebilecek. Bu özellikler sayesinde kullanıcılar deneyimi daha da kişiselleştirme imkanına sahip olacaklar.

Microsoft, yeni kullanıcı arayüzünü önümüzdeki haftalarda yayınlamaya başlayacak ve Xbox konsollarının güncellemeyi aldığı zaman, kullanıcılar özelleştirme seçeneklerini tam olarak isteklerine göre ayarlamak için bir sürece sahip olacaklar. Bu güncelleme, Xbox kullanıcılarının daha iyi bir deneyim yaşamalarını sağlayacak ve kullanıcıların isteklerini dikkate alan bir şekilde tasarlanmıştır.

[Image Source: ](https://www.teknoblog.com/wp-content/uploads/2023/07/xbox-home-arayuzu-yenileniyor-microsoft-tan-kullanicilari-sevindirecek-ozellikler-1024×576.jpeg)

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal