Xenoblade Chronicles 3 İncelemesi – teknotechnic

Xenoblade Chronicles 3 İncelemesi – teknotechnic

ABONE OL
15 Mayıs 2023, 18:04:55

Türkiye’de video oyunu dünyasında JRPG serisine karşı ilgi fazla olmamakla birlikte, Xenoblade Chronicles 3 oyunu bu tür sevdalılarının oldukça beğendiği bir yapım olmuştur. Bu makalemizde oyunun genel bilgilerine, artılarına ve eksilerine değinerek Xenoblade Chronicles 3 hakkında tüm detayları sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Xenoblade Chronicles 3 ilk olarak Wii platformu için piyasaya sürülmüştür. Ardından ise Nintendo Switch için de çıkış yapmıştır. Oyunun evreni Ainoios adında bir dünya üzerine kuruludur ve uluslar arası büyük çaplı bir savaşın ortasında kahramanlarımızın yaşadığı maceralara odaklanmaktadır.

Oyunun hikaye yapısı oldukça ağır ilerlemektedir. Ancak bu yapısı ile de oldukça merak uyandırmaktadır. Üç kişilik bir ekip ile başlandığında, oyun ilerledikçe altı kişilik bir ekip haline gelmektedir. Her bir karakterin farklı özellikleri ve güçleri yer almaktadır. Saldırı, savunma ve destek rolleri arasında farklılıklar bulunmaktadır. Oyun tarzı itibariyle MMO oyunlarına benzer bir savaş sistemi ile dikkat çekmektedir.

Oyunda kullanılan yetenekler, düşmanların yerleşimine göre ekstra etkilere sahip olabilmektedirler. Ayrıca karakterinizin Ouroboros isimli birleşme özelliği savaşlarda önemli bir teknik olarak kullanılabilmektedir. Chain Attack adında bir saldırı şekli de oyunda yer almaktadır. Bu saldırı türü her dövüşte sağ kısımda dolan bir bar ile aktif hale getirilebilmekte ve daha yüksek hasarlar vermek için kullanılabilmektedir.

Xenoblade Chronicles 3 dünyasında gezinirken, farklı canavarlar ile karşılaşabilirsiniz. Bazı canavarlar daha pasifken, bazıları ise oldukça agresif bir tutum sergileyebilmektedirler. Oyun içerisinde rengarenk bitki örtüsü, çöller ve ormanlar gibi farklı diyarlar yer almaktadır. Her bölgenin kendisine has özellikleri ve vahşi hayvanları da oyun deneyimini oldukça gerçekçi kılmaktadır.

Xenoblade Chronicles 3, genel itibariyle oldukça başarılı bir oyun olarak değerlendirilmektedir. JRPG tutkunlarının kesinlikle göz atması gereken bir yapım olarak karşımıza çıkmaktadır.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal