Yabancı Oyun Stüdyosu IGG, Deprem Bölgesine Yardım Eli Uzattı

Yabancı Oyun Stüdyosu IGG, Deprem Bölgesine Yardım Eli Uzattı

ABONE OL
03 Mayıs 2023, 18:06:39

Yabancı oyun stüdyosu IGG, son zamanlarda Türkiye’de meydana gelen deprem felaketinde etkilenen bölgeler için yardım eli uzattı. IGG, oyun hayranlarına yönelik olarak geliştirilen birçok popüler oyunun yanı sıra, aynı zamanda küresel ölçekte bir yardımseverlik kampanyalarına da öncülük etmektedir. İşte, IGG’nin Türkiye’deki deprem bölgelerine yardımları hakkındaki detaylar.

Türkiye’nin Kahramanmaraş merkezli depremlere maruz kalması, ülkemiz tarihinin en yıkıcı felaketlerinden biri olarak kaydedildi. 6 Şubat’ta meydana gelen depremler, 11 ilde etkili oldu ve tüm Türkiye’yi yasa boğdu. İşte bu büyük felaketin ardından, ünlü oyun yapımcısı IGG, yaraları sarmak için harekete geçti ve deprem bölgesine 200.000$ değerinde yardımda bulundu.

Oyunları ülkemizde büyük bir hayran kitlesine sahip olan IGG, depremin hemen ardından bölgeye yardım için harekete geçti. Singapur, Çin ve Türkiye ekipleri ile birlikte hazırlanan taziye ve destek mesajları ile birlikte, geçtiğimiz hafta yardım tırları yola çıktı ve deprem bölgesine hareket etti.

IGG Çin ve Türkiye ekiplerinin ortak mesajında, “Halkımızın yanında olmak adına IGG ekibi olarak bugün Çin ekibimiz tarafından deprem bölgesine hareket eden tırımızın en yakın sürede ihtiyaç sahiplerine ulaşmasını temenni ediyoruz. Bununla birlikte Türkiye ekibi olarak, bugün yola çıkardığımız yardım umuyoruz ki halkımızın yarasına merhem olmak için yardımların daha da büyümesine öncülük eder. Yardımlarımızın devamı, yetkili kurumlar tarafından paylaşılan ihtiyaç listelerine göre devam edecek ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak” denildi.

IGG ekibi ayrıca, deprem bölgesine yapacakları ayni yardım hakkında da bilgi verdi. Yardımları bölgeye partiler halinde ulaştıracak olan IGG ekibi, malzemelerin ihtiyaç sahiplerine ulaşmasını sağlamak için oyuncularından destek istedi. Lords Mobile Facebook sayfasından yapılan paylaşım sonucu gönüllüler ile IGG çalışanları el ele verip yardım paketlerini hazırlayarak bölgelere gönderimini sağladı.

IGG ekibi Türkiye halkının yanında olduklarını ve yardımların deprem bölgesindeki ihtiyaç sahiplerine destek sağlayacağını umut ettiklerini belirtti. Yaralar sarılana dek yardımları sürdüreceklerini dile getiren IGG, “Depremde yakınlarını kaybedenlere bir kez daha taziyelerimizi sunar, yaralananların bir an önce sağlığına kavuşmasını temenni ederiz” mesajı ile bir kez daha taziyelerini iletti.

Sonuç olarak, IGG’nin Türkiye’ye yaptığı bu yardım, sadece maddi bir destek değil, aynı zamanda moral ve umut verici bir mesajdır. Türkiye’nin zor zamanlarında bile yanında olan bu yardımseverliği takdir ediyoruz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal