Yapı Kredi Bankası IBAN Sorgulama / Hesaplama

Yapı Kredi Bankası IBAN Sorgulama / Hesaplama

ABONE OL
14 Mayıs 2023, 22:29:35

Yapı Kredi Bankası IBAN sorgulama / hesaplama işlemleri ile hızlı ve kolay bir şekilde IBAN numaranızı öğrenebilirsiniz. Bu işlem için ihtiyacınız olan sadece banka hesap numaranız ve banka tarafından verilen şube kodudur. Yapı Kredi Bankası IBAN hesaplama işlemini kullanarak IBAN numaranızı tek tıkla elde edebilirsiniz. Yapı Kredi Bankası’nın basit ve kullanıcı dostu arayüzü sayesinde IBAN sorgulamanızı hızlıca gerçekleştirebilirsiniz. Hemen IBAN numaranızı öğrenmek için Yapı Kredi Bankası IBAN hesaplama aracını kullanın!

Yapı Kredi Bankası IBAN Sorgulama ve Hesaplama

Eğer Yapı Kredi Bankası müşterisisiniz ve havale, EFT veya diğer para transferi işlemlerini yapmak istiyorsanız IBAN numaranıza ihtiyacınız var demektir. Peki, IBAN numaranızı nasıl sorgulayabilir veya hesaplayabilirsiniz?

IBAN Numarası Nerede Yer Alabilir?

Öncelikle, Yapı Kredi Bankası tarafından size verilmiş olan bir bankamatik kartınız varsa kartınızın üzerinde IBAN numarasının yazılı olup olmadığına bakın. Yeni bankamatik kartlarında hesap numaranız ile birlikte IBAN bilginiz de yazılı olarak bulunabilir.

IBAN Numaranızı Nasıl Sorgulayabilirsiniz?

Eğer bankamatik kartınızda IBAN bilgilerinizi bulamadıysanız:

 • Yapı Kredi Bankası’na ait bir hesap cüzdanınız varsa üst kısmında yer alan hesap bilgileriniz içerisinde IBAN numaranızı da bulabilirsiniz.
 • Hesap cüzdanınız yoksa 444 0 444 Yapı Kredi Müşteri İletişim Merkezi‘ni arayarak müşteri temsilcileri aracılığı ile IBAN bilgilerinizi öğrenebilirsiniz.
 • Yapı Kredi İnternet Bankacılığı veya Yapı Kredi Mobil Bankacılık kullanıyorsanız, “Hesaplar” menüsünde yer alan “Hesaplarınız” adımında bulunan “IBAN Bilgileri” kısmından da IBAN numaranızı görüntüleyebilirsiniz.
 • Elinizde sadece Yapı Kredi Bankası’na ait hesap numaranız varsa, IBAN numaranızı Yapı Kredi Bankası web sitesi üzerinden hesaplayabilirsiniz. Bunun için;
  • yapikredi.com.tr adresine tıklayın ve açılan ana sayfanın sağ üst köşesinde yer alan “Bankacılık Hizmetlerimiz” menüsüne tıklayın.
  • Açılan alt menüde “Bireysel” başlığına tıklayın.
  • Sağ köşede bulunan “Bireysel Bankacılık” menüsü altındaki “Hesaplama Araçları” seçeneğine tıklayarak yeni bir sayfaya yönlendirilmeyi bekleyin.
  • Yönlendirildiğiniz sayfanın en alt sağ köşesinde “IBAN Hesaplama” seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneği tıkladığınızda, IBAN numaranızı hesaplayacağınız sayfaya yönlendirileceksiniz.
  • Bu sayfada, diğer pek çok bankanın aksine, Yapı Kredi Bankası sadece hesap numaranızı girmenizi isteyecek.
  • “Hesap Numaranız” yazısının yanındaki boşluğa hesap numaranızı girip hesapla butonuna tıkladığınızda IBAN numaranız ekrana gelecektir.
 • Eğer yukarıda saydığımız yöntemlerin hiçbiriyle IBAN numaranızı bulamadıysanız size en yakın Yapı Kredi şubesine uğrayarak hesap dökümünüzden IBAN numaranızı öğrenebilirsiniz.

IBAN Hesaplaması Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yapı Kredi Bankası’nın resmi web sitesi üzerinden yaptığınız IBAN hesaplamaları tamamen size aittir. Yanlış girilen bilgiler sonucu farklı bir IBAN numarası oluşabilir. Bu nedenle hesap numaranıza ait rakamları doğru girdiğinizden emin olun. Ayrıca, kişisel bilgilerinizi çalmayı hedefleyen pek çok web sitesi bulunduğundan IBAN hesaplamalarınızı yaparken sadece Yapı Kredi Bankası’nın resmi web sitesini kullanın. IBAN hesaplaması yaparken kart bilgileri, kart şifreleri veya finansal bilgileriniz kesinlikle istenmez. Bu tür bilgilerinizi isteyen bir adresten sorgulama yapmak üzere iseniz derhal o adresten çıkış yapın. IBAN hesaplamaları anında görüntülenir ve sonradan elektronik posta ile gönderilmez. Kişisel bilgilerinizin güvenliği için her zaman önlem alınmalıdır.

Sonuç Olarak

Yapı Kredi Bankası müşterileri IBAN numaralarını bankamatik kartları, hesap cüzdanları veya müşteri temsilcileri aracılığı ile öğrenebilirler. İnternet bankacılığı veya mobil bankacılık hesaplarında da IBAN bilgileri yer alabilir. IBAN numarası bulunamayan durumlarda banka şubesine gidilerek hesap dökümünden bilgi alınabilir. IBAN hesaplamaları için resmi web sitesi kullanılıp, kişisel bilgilerin güvenliği önemsenmelidir.

Kaynakça:

Yapı Kredi Bankası IBAN Sorgulama / Hesaplama.” Finans Yolculuğu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal