Yeni özelliklerle daha iyi çalışacak

Yeni özelliklerle daha iyi çalışacak

ABONE OL
06 Mayıs 2023, 05:13:20

Windows 11 Fotoğraflar uygulaması için Microsoft yenilikler üzerinde çalışıyor. Spot Fix aracı sayesinde fotoğraflardaki kusurları düzeltebilecek ve slayt gösterisi özelliği ile animasyon, geçişler ve müzik eşliğinde bir slayt gösterisi formatında fotoğraflar görüntülenebilecek. Windows 11 kullanıcıları, bu özelliklere Canary ve Dev Kanalları üzerinden erişebilirken, önümüzdeki aylarda tüm kullanıcılar için sunulacağı tahmin ediliyor.

Microsoft, fotoğraflar uygulamasındaki zaman çizelgesini geri getirecek ve kullanıcıların belirli bir yıldan anı ararken yıl ve aya göre fotoğrafları bulmalarına yardımcı olacak. Böylece kullanıcılar, geçmiş anılarını daha hızlı ve kolay bir şekilde hatırlayabilecek.

Windows Fotoğraflar uygulamasının baş ürün yöneticisi Yvonne Hsieh, bu yeni özelliklerin topluluktan gelen taleplere dayandığını belirtiyor. Geliştirilen Spot Fix aracı ise Google’ın sunulan Sihirli Silgi özelliğine benzer bir özellik olmasına rağmen, bir nesneyi seçip sihirli bir şekilde yok etmekle aynı şey olmadığını dikkat çekiyor.

Fotoğraflar uygulamasındaki yeniliklerin kullanıcılara daha fazla kontrol ve özelleştirme imkanı sunması hedefleniyor. Özellikle Spot Fix aracı sayesinde, kullanıcıların fotoğraflarında küçük kusurları düzeltebilmesi ve estetik görünümlü fotoğraflar elde edebilmesi kolaylaşacak. Yenilenen slayt gösterisi özelliği ise, fotoğraf albümlerini daha keyifli ve unutulmaz hale getirecek.

Microsoft’un bu yenilikçi özellikleri tüm Windows 11 kullanıcılarına sunması, kullanıcıların fotoğraflarla daha fazla etkileşime girerek, anılarını daha özel ve değerli kılma fırsatını beraberinde getirecektir. Windows 11’deki Fotoğraflar uygulaması, fotoğraf yönetme ve düzenleme sürecini daha zengin ve kullanıcı dostu hale getirecektir.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments