YouTube Premium’a SharePlay desteği ve diğer yenilikler

YouTube Premium’a SharePlay desteği ve diğer yenilikler

ABONE OL
10 Nisan 2023, 21:16:16

YouTube Premium: Reklamsız İzlemenin Ötesinde Yeni Özellikler

YouTube Premium, her ay 29,99 TL karşılığında reklamsız bir kullanıcı deneyimi sunar. Ancak, bu pazartesi günü YouTube Premium abonelerine sunulan bir dizi yenilik, abonelik planına daha fazla değer katıyor. Hem web hem de iOS kullanıcıları için daha yüksek kaliteli video, Apple’ın SharePlay’i kullanarak FaceTime üzerinden videoları birlikte izleme desteği ve mobil cihazlarda izleme sırasını yönetmek için ek kontroller sunuluyor.

Yine de, birçok kullanıcının YouTube Premium’un reklamları kaldırmanın dışında neler sunduğunu bilmediği düşünülerek, şirket daha geniş özellikler yelpazesiyle aboneliği tüketicilere daha iyi pazarlamayı hedefliyor. Ne de olsa, yeni özellikler cihazlar arasında kaldığınız yerden video izlemeye devam etme ve çevrimdışı erişim için önerilen videoları otomatik olarak kaydetme gibi özellikler içeriyor.

Bugüne kadar çoğu eklenti, YouTube Premium aboneliğini daha sinsi bir şekilde geliştirdi ve kullanıcılar tarafından fark edilmeyebilir. Ancak, bugün açıklanan yeni özellikler, izleme deneyimine daha ön planda olacak. Öncelikle, YouTube, önümüzdeki haftalarda iOS ve ardından web üzerinde Premium abonelerine 1080p HD video kalitesinin geliştirilmiş bir versiyonunu sunacak. Tüm YouTube kullanıcılarına 1080p erişimi sağlanırken, geliştirilmiş 1080p kalite ayarı, spor ve oyun gibi çok ayrıntılı ve hareketli videoların “çok net ve keskin” görünmesini sağlayacak.

Bir diğer önemli ekleme, Apple’ın Dünya Geliştiriciler Konferansı’nda tanıtılan SharePlay desteği olacak. Diğer video hizmetleri SharePlay’i uzun süredir desteklerken, YouTube sadece ücretli abonelerin ortak izleme özelliğini kullanmasına izin verecek. Bu, YouTube’un hizmeti, FaceTime kullanıcıları için ortak izleme özelliğini destekleyen ilk platformlardan biri olan rakip TikTok’tan farklı bir konuma yerleştirmektedir.

Buna ek olarak, YouTube Premium’a abone olduğunuzda kuyruğunuz üzerinde daha fazla kontrol sağlayan başka bir yeni özellik bulunuyor. Premium kullanıcılar, bugünden itibaren telefon ve tabletlerde izlerken videoları izleme sıralarına ekleyebilecek. YouTube’un ücretsiz kullanıcıları, videoları çalma listelerine, “Daha Sonra İzle” gibi özelliklere kaydedebilirken, izleme sırasına ekleme, kullanıcıların mevcut izleme oturumları sırasında bir sonraki videonun ne olacağını kontrol etmelerine olanak tanıyor.

Bu güncellemeler, reklamsız izlemenin yanı sıra, ekran kilitliyken izleme için arka plan oynatma, çevrimdışı indirmeler ve YouTube Müzik Premium erişimi gibi diğer YouTube Premium özelliklerine katılıyor. YouTube Premium, abonelere daha yüksek kaliteli videolar, Apple’ın SharePlay ile ortak izleme desteği ve daha fazla kontrol sağlayan yeni özellikler sunarak, kullanıcılarına özgün ve çekici deneyimler yaşatmayı amaçlıyor. Bu yeniliklerle, YouTube Premium, sadece reklamları kaldırarak daha az rahatsız edici bir deneyim sunmakla kalmayıp, gerçek anlamda “premium” bir hizmetle abonelerini büyülemeye hazır.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal