YouTube, reklam engelleyici kullananlar için önlem alıyor

YouTube, reklam engelleyici kullananlar için önlem alıyor

ABONE OL
11 Mayıs 2023, 20:51:31

Google tarafından işletilen popüler video platformu YouTube’da izleyiciler uzun zamandır reklamları engelleyici eklentiler kullanarak reklamları atlamak mümkün oluyordu. Ancak Google, kullanıcıların reklamları engellemesi konusunda artık bir önlem almaya karar vermiş durumda. Google, reklam engelleme uygulaması kullanıldığı tespit edildiği zaman video izlemelerini engelleyerek bu duruma son verecek.

Yakın zamanda devreye girecek olan bu özellik, reklam engelleme eklentisi kullananların video izlemelerini bloke edecek. Reklam engelleme eklentisi kullananlar, video izlemeye çalıştıklarında hata mesajı ile karşılaşacaklar ve reklam engelleme eklentisini kapatmaları gerekecek. Bu özelliğin aktif hale getirilmesiyle birlikte kullanıcılar, reklam engelleme eklentisini kapatmaları yönünde uyarı alacaklar.

Premium abonelik sistemi, YouTube üzerinde şu anda kullanılabilir durumda. Premium abonelik satın alanlar, reklamsız bir deneyim elde edebiliyorlar. Ancak bu uygulama için belirli bir miktarda aylık ücret ödenmesi gerekiyor.

Reklamların, internet siteleri için ana gelir kaynaklarından biri olduğu göz önüne alındığında, Google tarafından alınacak olan bu önlem pek çok internet sitesinde de uygulanabilir hale gelir. Google’ın reklam engelleyicilere yönelik aldığı bu önlem, internet sitelerindeki gelirlerin korunması açısından da önem taşıyor.

Yukarıda belirtilen özelliklerle birlikte YouTube, reklam engelleme uygulamalarına karşı mücadelesinin önemli bir adımını atmış oldu. Güncellenen özelliklerle birlikte, kullanıcılar reklam engelleme eklentileri kullanarak video izlerken, video izlemelerine engel olabilecekleri konusunda uyarılacaklar. Böylece, reklamların daha etkili bir şekilde görüntülenebilmesi sağlanacak.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal