YouTube Shorts videoları Music’e gelebilir

YouTube Shorts videoları Music’e gelebilir

ABONE OL
25 Mayıs 2023, 07:06:37

YouTube Music Mobil Uygulamasında Yeni Özellik: Samples

YouTube Music uygulaması, özellikle müzikseverler için birçok yenilikle kullanıcıların karşısına çıkmaya devam ediyor. Uygulamanın yeni bir bölümü olan “Samples” (Örnekler) sekmesi de test edilmeye başlandı. Yeni sekme, müzik odaklı YouTube Shorts videolarını keşfetmek isteyen kullanıcılar için oldukça uygun bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor.

Hâlihazırda YouTube Music’in iOS ve Android uygulamalarında üç sekme bulunuyor; Ana Sayfa, Keşfet ve Kitaplık. Fakat YouTube Music yeni bölümü Samples ile müzik videolarını dikey formatta sunuyor. Youtube Shorts videolarının bulunacağı bu bölümde iç içe geçmiş iki oynatma butonunun tercih edildiği görülmekte. Albüm kapağı, şarkı adı ve sanatçı bilgilerine ekranın alt kısmından erişilebilirken, sağ kenarda beğeni, paylaşım ve videonun tamamını oynamayı sağlayan butonlar yer alıyor. YouTube Music logosu ise her zamanki yerinde ekranın sol üst köşesinde sabit kalıyor.

YouTube Shorts Formatını Her Yerde Öne Çıkarmaya Çalışıyor

Yeni Samples sekmesinin YouTube Shorts formatını mı yoksa farklı müzik videolarını mı öne çıkarmak için hazırlandığı bilinmiyor. Ancak Youtube Shorts formatı, masaüstünde, mobilde ve hatta TV uygulamasında da öne çıkarılmaya çalışılan bir format haline gelmiş durumda.

Bu formatın müzik içerikleri için de oldukça uygun olduğu düşünülürse, YouTube Music’in samples sekmesi ile birleşmesi oldukça doğru bir hamle olabilir. Google, her zaman müzikseverlere uygun seçenekler sunmak için çalışmaya devam ediyor. Yeni özelliklerin de test edilmeye başlanmasıyla Google, kullanıcı deneyimini daha da geliştirmeye devam ediyor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal