Alienware Aurora R16: Yeni tasarımıyla piyasada!

Alienware Aurora R16: Yeni tasarımıyla piyasada!

ABONE OL
05 Ağustos 2023, 04:35:25

Alienware, oyuncuların sevdiği bir bilgisayar markası olan Aurora R16 masaüstü bilgisayarını yurt dışında piyasaya sürdüğünü duyurdu. Bu yeni model, Alienware’nin amiral gemisi bilgisayarının güncellenmiş bir versiyonudur ve oyunseverlerin dikkatini çekmektedir.

Alienware Aurora R16: Yenilikçi Tasarım ve Güçlü Performans

Yeni Alienware Aurora R16, geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen Aurora R15 modelinden sadece bir yıl sonra çıkmasına rağmen farklı bir tasarıma ve özelliklere sahiptir. İlk bakışta, serinin önceki üçgen şeklinin bu yıl oyun laptoplarıyla birlikte sunulan dikdörtgen Legend 3 tasarımıyla değiştirildiği görülebilir. Aurora 16, önceki modele göre %40 daha küçük bir boyuta sahip olmasına rağmen aynı iç hacmi koruyarak yükseltilebilirliği sağlamaktadır. Ayrıca, masaüstü bilgisayarlar için Alienware Command Center’ı da ilk kez kullanıma sunmaktadır.

Alienware Aurora R16 masaüstü bilgisayarın diğer özellikleri arasında %20 daha düşük bir akustik düzey, %7 daha düşük sıcaklıklar ve Aurora R15’e göre %10 daha düşük bir CPU bulunmaktadır. Ayrıca, daha geniş hava girişleri ve egzozlara sahip %54.5 daha büyük bir açıklık oranı bulunmaktadır. Aurora R16’da iki adet M.2 PCIe yuvası bulunmaktadır ve bu da kullanıcılara 8TB’a kadar depolama alanı sunmaktadır. Wi-Fi 6E ve 2.5 Gbps ethernet desteği de sağlanmaktadır. Alienware’in Aurora R16 masaüstü bilgisayarı şu anda 1.750 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulmaktadır. ABD ve Kanada pazarlarında RTX 4070 veya RTX 4070 Ti sunulurken, Avrupa ve Asya pazarlarında RTX 3050 ve RTX 4080 de bulunabilecektir.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal Portobet güncel giriş Ertesi Gün Hapı