Apple iPhone 15 Pro’yu zamlı fiyatla çıkaracak

Apple iPhone 15 Pro’yu zamlı fiyatla çıkaracak

ABONE OL
24 Temmuz 2023, 20:47:03

Apple iPhone 15 Pro ve Pro Max Modelleri Yüksek Fiyatlarla Satışa Çıkıyor

Türkiye’de Apple ürünlerinin fiyatlarının sıklıkla artması artık olağan bir duruma dönüşmüş durumda. Ancak yurt dışında böyle bir şeyle pek sık karşılaşılmıyor. Bloomberg’de yayınlanan bir haber, bu durumun değişeceğini gösteriyor. Apple iPhone 15 Pro ve Pro Max modellerini seleflerine kıyasla daha yüksek başlangıç fiyatlarıyla satışa sunacak. iPhone 15 ve 15 Plus’ın fiyatlarında ise bir değişiklik yapılmayacak.

Apple 2023 içinde 85 milyon iPhone 15 sevkiyatı gerçekleştirmeyi hedefliyor. Bu sayının iPhone 14 serisi için belirlenen hedefle aynı olduğunu belirtmek gerekiyor. Pro modellerinin fiyatlarının artırılması, Apple’ın iPhone satışlarından elde ettiği toplam geliri artıracak önemli bir hamle niteliği taşıyor.

Sevkiyat sayılarında istikrar beklentisi, Apple hissedarları için iyi bir haber olarak tanımlanabilir. Cupertino merkezli şirketin yeni nesilde de iPhone’lara olan yüksek talebin devamını beklediği anlaşılırken, Pro modeldeki fiyat artışı da müşteri talebi için bir “dayanıklılık” göstergesi olarak değerlendirilebilir.

Apple iPhone 15 Pro zammının sinyalini daha önceden vermiş olabilir mi?

Apple’ın bu yıl içinde çeyrek sonuçlarını değerlendirdiği toplantılardan birinde konuşan Apple CEO’su Tim Cook, insanların en iyi iPhone’u alabilmek için imkanlarını zorlamaktan çekinmediğini dile getirmişti. Çıkan son haberler ışığında Cook’un bu açıklamasının planlanan zammın bir göstergesi olduğu söylenebilir.

Apple iPhone 15 Pro ve Pro Max’in daha yüksek fiyatlarla satışa sunulacak olmasının Türkiye’yi de etkileyeceğini tahmin etmek zor değil. Apple’ın yeni iPhone’larıyla ilgili gizem perdesinin tamamen ortadan kalkması için sonbaharı beklemek gerekiyor.

Kaynak: teknoblog.com

Apple iPhone 15 Pro ve Pro Max Modelleri ile Yeni Bir Dönem Başlıyor

Apple, iPhone 15 Pro ve Pro Max modellerini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Yapılan açıklamalara göre, bu modellerin seleflerine kıyasla daha yüksek bir başlangıç fiyatıyla satışa sunulacağı belirtiliyor. Bu hamlenin Apple’ın iPhone satışlarını artırmayı hedeflediği ve toplam gelirini yükseltmek istediği düşünülüyor.

Apple, iPhone 15 serisi için 2023 yılında 85 milyon adet sevkiyat gerçekleştirmeyi planlıyor. Bu hedef, iPhone 14 serisi için belirlenen hedefle aynıdır. Pro modellerinin fiyatlarının artırılması, Apple’ın gelecek dönemde de yüksek talep görmeye devam etmesini beklediğini ve müşteri talebini karşılamada güçlü olduğunu göstermektedir.

Apple CEO’su Tim Cook, geçtiğimiz toplantılardan birinde insanların en iyi iPhone’u alabilmek için imkanlarını zorlamaktan çekinmediklerini söylemişti. Bu açıklama, iPhone 15 Pro ve Pro Max modellerinin yüksek fiyatlarının önceden planlandığının bir göstergesi olarak yorumlanabilir.

Apple’ın yeni iPhone modellerinin Türkiye’yi de etkileyeceği tahmin ediliyor. Apple kullanıcıları, yeni modeller hakkında daha fazla bilgi edinmek ve fiyatlandırmayla ilgili kesin ayrıntıları öğrenmek için sonbaharı beklemek zorunda kalacaklar.

Kaynak: teknoblog.com

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal