Beyaz Saçları Siyah Yapmak İçin 5 Yöntem!

Beyaz Saçları Siyah Yapmak İçin 5 Yöntem!

ABONE OL
11 Kasım 2022, 17:08:08

Beyaz Saçları Siyah Yapmak İçin 5 Yöntem! Saçları bir gecede beyaza dönen insanlarla ilgili birkaç folklor hikayesi vardır. Örneğin, bir İngiliz avukat olan Sir Thomas More’un idamından önceki gece tamamen beyaza döndüğü bildirildi. Bilim adamları hikayeyi desteklemeye pek hevesli olmasalar da, gri saç hakkında bilmediğimiz pek çok şey var.Tıpkı ten renginizde olduğu gibi saç rengini belirleyen kimyasala da melanin denir. Zamanla, saçtaki pigment hücreleri ölür ve bu da saçın grileşmesine neden olur. Göre  çalışmanın onların orta otuzlu olduğunuzda, bu süreç genellikle Kafkas halkı için başlar. Asyalılar için bu genellikle otuzlu yaşlarının sonlarında olur, oysa Afrikalıların kırklı yaşlarının ortalarına geldiklerinde grileşmeye başlaması muhtemeldir.Bununla birlikte, bu süreç sizin için daha erken veya daha geç başlayabilir – bu büyük ölçüde genlerinize, özellikle de melanin üretimini ve depolanmasını düzenleyen IRF4’e bağlıdır .Beyaz Saçları Siyah Yapmak İçin 5 Yöntem!Yakın zamanda yapılan bir araştırma , çoğumuzun sezgisel olarak bildiği şeyi sonunda kanıtladı: stres, saçların erken grileşmesine neden oluyor. Bilim adamları, gönüllülerin saçlarındaki protein seviyelerini ölçtüler ve psikolojik stresin mitokondriyi etkilediğini buldular ( hücrelerde enerji üretirler ). Vejetaryen olmak , B12 vitamini eksikliği ve diğer sağlık koşullarından (vitiligo gibi) muzdarip olmak gibi diğer bazı faktörlerin de benzer etkileri vardır .Saçların beyazlaşmasını psikolojik stresle ilişkilendirmekle birlikte, yukarıda bahsedilen çalışma, insanların daha az stresli olduklarında saç rengini geri alabileceklerini buldu. Hal böyle olunca da saç rengini kısmen eski haline getirmeyi başaran katılımcılardan biri tatile çıktı  . Bununla birlikte, bu yöntemin bazı sınırlamaları vardır – saçları yıllardır beyaz olan kişilerde işe yaramaz.Bunu ölmeden saçınızın rengini korumak istiyorsanız, bu oluyor tavsiye emin yeterli vitamin almak emin olmak için (B12 ek olarak, E, D ve A olsun en vitaminler) ve mineraller (çinko, demir, vb) ve saçınıza iyi davranın (güneşe maruz bırakmaktan, sert şampuanlar vb. kullanmaktan kaçının).

1. Hindistan cevizi yağını yıkamadan bir gece önce saçınızın köklerine ve uzunluğuna sürün.

2. Bir çay kaşığı taze zencefil ve bir yemek kaşığı balı karıştırın ve bunu her gün yiyin.

3. Her gün yaklaşık 240 mililitre havuç suyu tüketin.

4. Aynı miktarda limon suyu, amla suyu ve badem yağı alın. Bunları karıştırın ve ürünü 3 ay boyunca günde iki kez saçınıza ve saç derinize uygulayın.

Hepimiz vücudunuzu kusurlarıyla kabul etmenin sağlıklı olduğunu biliyoruz , bu yüzden gri saçları olduğu gibi kabul etmeyi  öğrenmeliyiz – aynı zamanda şık olabilen bir olgunluk ve bilgelik işareti. İşte ilham alabileceğiniz bazı grileşen ünlüler.

Saç rengi restorasyon mitleri

Saçların beyazlaması, yaşlanma, genetik faktörler, beslenme eksiklikleri ve tıbbi koşullardan etkilenen doğal bir süreçtir. Yine de, doğal saç renginizi geri kazanmaya yardımcı olmayı vaat eden doğal ilaçlar ve pazar ürünleri pazarlamaya devam eden web siteleri var.Genel melanin üretiminde belirli besinlerin rolü göz önüne alındığında, bazı üreticiler gri saç takviyelerini teşvik eder. Popüler bileşenler arasında biotin, çinko ve selenyum ile B-12 ve D-3 vitaminleri bulunur.Bununla birlikte, aynı kural burada da geçerlidir: Teşhis edilmiş bir beslenme eksikliğiniz olmadıkça, bu takviyeler, gri saçınıza katkıda bulunan melanin üretiminin eksikliğini tersine çevirmez.Gri saçları koyulaştırabildiği söylenen çeşitli ev yapımı saç maskesi tarifleri vardır. Yaygın bileşenler arasında hindistancevizi yağı, limon suyu ve uçucu yağlar bulunur – bunların tümü, kafa derinizdeki iltihabı azaltmayı ve antioksidanları artırmayı amaçlar.Saçlarınız daha sonra yumuşak hissedebilir ve parlak görünebilirken, melanin üretimini artıran saç maskelerinin olasılığı zayıftır.Dolaşımdaki bir başka efsane de, grilerden kurtulmak için saçınızda patates kabuklarının kullanılmasıdır. Buradaki fikir, patates kabuklarındaki doğal nişastaların, zaman içinde kademeli olarak köklerinizi karartmaya yardımcı olabileceğidir.Bu yöntem sadece bilimsel destekten yoksun olmakla kalmaz, aynı zamanda patatesleri saçınızda kullanmayı bırakır bırakmaz herhangi bir sonuç muhtemelen yıpranacaktır.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal