Boyun düzleşmesini engelleme yöntemleri – teknotechnic

Boyun düzleşmesini engelleme yöntemleri – teknotechnic

ABONE OL
10 Mayıs 2023, 14:20:42

Boyun Düzleşmesini Engelleme Yöntemleri

Günümüzde akıllı telefon ve bilgisayar kullanımı son derece yaygın hale geldi. Ancak, uzun süre oturarak çalışmak ve cihazlara bakmak, boyun şikayetlerine neden olabiliyor. Bu şikayetlerin en sık görüleni boyun düzleşmesidir. Bu durumda, boyun düzleşmesini engellemenin yollarını bilmek ve uygulamak oldukça önemlidir.

Boyun düzleşmesi gelişmemesi için öncelikle, bilgisayar başında çalışanların sık sık mola vererek boynunu dinlendirmesi gerekir. Sürekli olarak aynı pozisyonda çalışmak, zamanla boynun düzleşmesine, fıtık gibi sorunlara neden olabilir. Bu nedenle, mümkün olduğunca, işinize ara verin ve boynunuzu hareket ettirin. Bu alışkanlığı oluşturmak, sağlıklı bir boyun için oldukça faydalıdır.

Bunun yanı sıra, monitörün altına bir yükseklik koyarak, monitörünüzün üst çerçevesinin göz hizanızdan aşağıda kalmamasını sağlayabilirsiniz. Böylece, ekrana bakarken boynunuz tıpkı telefona baktığınız gibi eğik durmayacaktır.

Bilgisayar kullanımı sırasında, sırt desteği almak da oldukça önemlidir. Bu, ilerlemeyi önlemek için yapılabilecek basit bir uygulamadır. Ayrıca bebekler ve çocuklar için özel olarak tasarlanmış boyun desteği bantlarını kullanarak da destekleyebilirsiniz.

Doğru pozisyonda uyumak ve kasların gevşemesini sağlamak için sıcak duş ya da ağrı yapan bölgeye sıcak su torbası ile kompres uygulamak da boyun düzleşmesinin önlenmesinde etkilidir.

Akıllı telefon kullanırken, mutlaka zaman sınırı koymalısınız. Telefonun başında saatler geçirerek boynunuzda ağrıya neden olabilirsiniz. Bu nedenle, mümkün olduğunca egzersiz yapın ve boyun düzleşmesinin önüne geçin.

Unutmayın, tüm bunlar öncesinde sağlık kuruluşlarına başvurarak doktorlardan profesyonel destek almayı ihmal etmeyin. Size önerecekleri egzersiz programını düzenli bir şekilde uygulayarak boyun düzleşmesini engelleyebilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal