Diploma Not Karşılıkları

Diploma Not Karşılıkları

ABONE OL
13 Mart 2024, 10:30:16

Diploma Not Karşılıkları

100’lük sistemden 4’lük sistemdeki not karşılıkları nı bulmak için aşağıdaki tabloyu kullanabilirsiniz. Bazı üniversiteler 100’lük not sistemine göre yüksek lisans ve doktora başvuruları alırken bazı  üniversiteler 4’lük not sistemine göre almaktadırlar. Bu tablo üniversitelerin birbirinden farklı kullandıkları not sisteminden kaynaklanmaktadır.

100’lük sistemden 4’lük sistemdeki not karşılığı veya 4’lük sistemden 100’lük sistem notunuzun karşılığını bulmak için aşağıdaki tablo kullanılır. Bazı üniversiteler lisans alanlarında 100’lük not sistemi uygularken lisansüstü alanında farklı uygulayabiliyor. Anlayacağınız başka bir üniversite olmamasına rağmen üniversite kendi içinde bile bu kargaşa yaşanabiliyor.

Aşağıdaki tabloda verdiğimiz not karşılıkları işinize yarayacağını umut ediyoruz. Yapmanız gereken elinizde 100 üzerinden bir notunuz var ise yüzlük sütundaki not karşılıkları olan dörtlük notunuzun karşılığını bulmak. Bu kadar basit aslında bu notunuzun karşılığını bulma işlemi.

Bu bilgiyi sizden yüksek lisans başvurunuzu yaparken isteyeceklerdir. Özellikle yüksek lisans başvuru koşulları içinde geçen önemli maddelerden bir tanesi olarak hemen göreceksiniz. Eğer yurt dışı bir üniversite mezuniyetiniz var ise bu durumda sizi bu tablo kurtarmayacaktır. Bunun yerine üniversitenizden yazı almanız istenecektir.

Aşağıda verilmiş olan not karşılıkları nın  doğru olmadığını düşünüyorsanız lütfen bizim ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Keşfetmeye Devam Edin

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal