Dur artık: Marvel’s Spider-Man 2, daha çıkmadan zamlandı!

Dur artık: Marvel’s Spider-Man 2, daha çıkmadan zamlandı!

ABONE OL
05 Ağustos 2023, 02:25:08

Marvel’s Spider-Man 2, henüz çıkmadan fiyat artışıyla karşı karşıya kaldı. Türkiye’deki son döviz kurundaki artış nedeniyle birçok oyunun fiyatı yükselirken, indirim dönemlerinde oyunculara sunulan fırsatlar da zamanla sona eriyor. Son dönemlerde popüler oyunlar arasında yer alan God of War gibi oyunların bile fiyatı artmışken, henüz piyasaya çıkmamış olan Marvel’s Spider-Man 2 için de böyle bir zam uygulandı.

Ön siparişteki Marvel’s Spider-Man 2 ‘nin fiyatı, zamlandı!

Dur artık: Marvel’s Spider-Man 2, daha çıkmadan zamlandı!

Marvel’s Spider-Man 2’nin güncel fiyatı, 20 Ekim’de çıkması planlanan oyunun ön sipariş fiyatıyla birlikte 799 TL’den 1.499 TL’ye yükselmiştir. Oyunun Digital Deluxe Sürümü ise 899 TL’den 1.699 TL’ye yükselmiştir. Bu fiyat artışları, AAA yapımlar arasında zamlandığı bilinen Red Dead Redemption 2 ve The Witcher 3: Wild Hunt gibi popüler oyunlardan geri kalan Marvel’s Spider-Man 2 ve God of War gibi yapımların, bu artışlara karşı iyi bile dayandığını göstermektedir. Türkçe dil kurallarına uygun ve %100 özgün bir şekilde yeniden yazılan içerikte, Marvel’s Spider-Man 2’nin 20 Ekim’de çıkması planlanan sürümünün fiyatının %87 oranında yükseldiği ve 799 TL’den 1.499 TL’ye çıktığı, Digital Deluxe Sürümünün ise %88’lik bir zamla birlikte 899 TL’den 1.699 TL’ye yükseldiği belirtilmiştir. Bu zam yönelimi, popüler AAA oyunlar arasında daha önceden zamlandığı bilinen Red Dead Redemption 2 ve The Witcher 3: Wild Hunt gibi oyunlardan geriye kalan Marvel’s Spider-Man 2 ve God of War gibi yapımların, bu zam artışlarına karşı dayanıklılığını ortaya koymaktadır.

Dur artık: Marvel’s Spider-Man 2, daha çıkmadan zamlandı!
OyunEski FiyatıYeni (Zamlı) Fiyatı
Marvel’s Spider-Man 2799 TL1.499 TL (+87%)
Marvel’s Spider-Man 2: Digital Deluxe Sürüm899 TL1.699 TL (+88%)

Marvel’s Spider-Man 2’nin yurt dışındaki fiyatlarına baktığımızda, standart versiyonun 69.99 dolar, Digital Deluxe Sürümün ise 79.99 dolar olduğunu görmekteyiz. Bu fiyatları güncel döviz kuruyla TL’ye çevirdiğimizde ise sırasıyla 1.895 TL ve 2 bin 165 TL olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu durumda Sony’nin ülkemiz için yerel bir fiyatlandırma politikası uyguladığını söyleyebiliriz.

Marvel’s Spider-Man 2, Sony Interactive Entertainment tarafından yayımlanacak ve Peter Parker’ın Venom dahil olmak üzere kötülerle olan mücadelesini konu alacaktır. Oyunda Parker’ı kontrol edecek ve New York şehrini korumak için elinden geleni yapmak zorunda kalacak. Bu arada, geçtiğimiz günlerde diğer PlayStation oyunlarına da zam geldiğini gördük. Resident Evil 4, Days Gone, Dark Souls: Remastered ve Street Fighter 6 gibi popüler yapımlar bu zamdan etkilenenler arasında yer aldı.

Dur artık: Marvel’s Spider-Man 2, daha çıkmadan zamlandı!
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal