Elon Musk X için Tim Cook’un kapısını çalacak

Elon Musk X için Tim Cook’un kapısını çalacak

ABONE OL
07 Ağustos 2023, 07:12:37

Elon Musk, Twitter’da yaptığı bir açıklamada, Apple CEO’su Tim Cook ile görüşmeyi planladığını belirterek, Apple’ın App Store’da yapılan kesintilerin azaltılması konusunda adım atmayı amaçladığını duyurdu. Musk, özellikle içerik yapımcılarının gelirlerinin artırılmasına odaklandığını ifade etti. X’in sahibi olarak, Apple’ın App Store’daki uygulama içi satın alımlardan aldığı payı “App Store vergisi” olarak adlandırmıştı.

Musk, talebinin içerik oluşturucuların ödeme yapan abonelerden daha fazla ödeme almasına yardımcı olma çabasının bir parçası olduğunu belirtti. Bir Twitter paylaşımında, “Daha önce X’in ilk 12 ay boyunca hiçbir şekilde komisyon almayacağını ardından da yüzde 10’luk bir kesinti yapacağını açıklamıştık. Bunu değiştiriyor ve X’in ödeme 100 bin doları geçene kadar komisyon almayacağı, 100 bin doların üzerindeki ödemelerin ise yüzde 10’unu alacağı bir sistem uygulayacağız” ifadesini kullandı.

Ancak Musk’ın talebinin olumlu karşılanması pek muhtemel görünmüyor. Tim Cook, App Store’un ücretleri ve politikaları konusundaki eleştirilerden kaçınıyor. Bu nedenle, sadece Elon Musk ve X için özel bir taviz verilmesi beklenmiyor. Şu anda Apple’dan konuyla ilgili bir açıklama yapılmadı.

Elon Musk, daha önce de Apple’ın App Store politikalarını eleştirmişti. Apple’ın yüzde 30’luk komisyonundan şikayet eden X’in sahibi, bu nedenle Twitter Blue’nun çıkışını ertelemişti. Musk, Apple’ın Twitter’ı App Store’dan kaldırma tehdidinde bulunduğunu iddia etmiş, ancak Tim Cook ile yaptığı görüşme sonrasında sorunun yanlış anlaşılmadan kaynaklandığını açıklamıştı.

Elon Musk, Apple’ın payını azaltarak X’in gelirlerini önemli ölçüde artırabileceğini düşünüyor. Musk’ın temel motivasyonu, Apple’ın komisyon konusunu yeniden gündeme getirmektir. Özellikle reklam gelirlerinin azalmasıyla birlikte şirket için ek gelir kaynakları büyük önem taşımaktadır.

Overall, the main topic of the content is Elon Musk’s plan to meet with Apple CEO Tim Cook in order to reduce the cuts made for X subscriptions on the App Store. Musk aims to increase the income of content creators on the microblogging service formerly known as Twitter. He plans to negotiate with Tim Cook to maximize the earnings of content creators and discuss the possibility of reducing the remaining 30% in Apple’s hands. However, it is not very likely that Musk’s request will be met as Tim Cook has been avoiding criticism regarding App Store fees and policies for a long time. The content also highlights Musk’s previous criticism of Apple’s App Store policies and his motivation to increase X’s revenue by lowering Apple’s share.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal portobet twitter
Ertesi Gün Hapı