eSüper Lig maçları Tivibu ile ekranlara gelecek

eSüper Lig maçları Tivibu ile ekranlara gelecek

ABONE OL
26 Nisan 2023, 06:12:31

Türk Telekom, dijital oyun ekosisteminin önemli bir parçası haline gelen eFutbol alanında Türkiye Futbol Federasyonu ile önemli bir iş birliğine imza attı. Türk Telekom, Türkiye Futbol Federasyonu’nun düzenlediği ve Spor Toto Süper Lig takımlarının yer aldığı eSüper Lig’in 2 sezon boyunca isim sponsoru ve Türk Telekom’un TV platformu Tivibu ile resmi yayıncısı oldu. Türk Telekom eSüper Lig’in maçları, izleyicilere birçok yenilik sunan Türk Telekom’un TV platformu Tivibu’daki Tivibuspor kanallarında, eFutbol severlerle buluşacak.

TFF’nin Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde gerçekleştirilen imza töreninde konuşan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, Futbol Federasyonu olarak çağın olmazsa olması dijitalleşme ve teknolojik gelişmeleri Türk futbolunun yararına kullanmak için hareket ettiklerini belirterek, “Bu kapsamda çağımızın en çok ve en hızlı gelişme gösteren spor dalı olan eFutbol’u federasyon olarak çok önemsiyoruz” ifadelerini kullandı.

eFutbol, her geçen gün sayısı artan milyonlarca oyuncu ve izleyici kitlesine ulaşan bir spor dalı haline geldi. Ayrıca ekonomik olarak büyük bir hacme sahip. Ülkemizin de yer aldığı Avrupa pazarı 24,3 milyar dolar ile dünya oyun piyasasının yüzde 26’sını oluşturuyor. Ülkemizde ise 2022 itibarıyla oyuncu sayısı 42 milyonun üzerine çıkmış durumda. Toplam oyuncu hasılatı ise mobil, PC ve konsol olmak üzere 1,2 milyar dolar civarında.

TFF’nin düzenlediği ve Spor Toto Süper Lig takımlarımızın yer aldığı eSüper Lig ise Türk Telekom ve Tivibu iş birliğiyle daha güçlü hale gelecek. Anlaşma kapsamında Türk Telekom, eSüper Lig’in Nisan-Mayıs 2023 ve Kasım-Mayıs 2024 sezonlarında isim sponsoru olacak ve Tivibu’daki Tivibuspor kanallarından eSüper Lig maç yayınlarını gerçekleştirecek. Ayrıca Türk Telekom iş birliğimiz süresince hem nakdi ve hem de tanıtım ve alt yapı desteği sağlayacak. Türk Telekom yetkilileri ve tüm çalışanlarına değerli destekleri için teşekkür ederken, anlaşmanın eSüper Lig’in hızlı gelişmesine büyük etki sağlayacağı inancındayım.

Türkiye’de ilk kez düzenlenen Türk Telekom eSüper Lig’in şampiyonu Mayıs ayında büyük finale çıkacak takımlar arasından belirlenecek. Dünya genelinde milyonlarca insanın takip ettiği FIFA serisinin en son versiyonu FIFA 23 üzerinden oynanan eSüper Lig, milyonlarca eFutbol severi heyecanlandırdı. Ayrıca maçların sonucunda finale kalma başarısı gösteren takımlar, FIFA Global Series’de Türkiye’yi temsil etmek üzere yarışacak.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal