Facebook Messenger SMS desteğini sonlandırıyor

Facebook Messenger SMS desteğini sonlandırıyor

ABONE OL
08 Ağustos 2023, 23:50:32

Facebook Messenger, 2016 yılından bu yana SMS mesajlarını destekliyor. Fakat bu destek yakında sona erecek. Facebook Yardım Merkezi’nden yapılan bir paylaşıma göre, SMS desteği yakında sonlandırılacak. Android kullanıcıları için ana SMS uygulaması olarak Facebook Messenger’ı tercih edenler, 28 Eylül itibarıyla bu özellikten yararlanamayacaklar. Facebook, kullanıcılarını şimdiden Google’ın Mesajlar uygulamasına yönlendirmeye başlamış durumda.

Son zamanlarda Facebook Messenger tarafında hafiflemeye gidildiğini söylemek yanlış olmaz. Örneğin geçtiğimiz mayıs ayının sonunda, Facebook Messenger’ın Apple Watch uygulamasının desteği sonlandırılmıştı. Ayrıca Messenger’ın ana Facebook uygulamasına geri dönüşüne karar verilmesi de bu hafifleme stratejisinin bir parçası olarak değerlendirilebilir.

Facebook Messenger, SMS desteğini kullanıcı etkileşimini artırmak amacıyla sunmuştu. Ancak zaman içinde şirketin stratejisi değişti ve Facebook, SMS yerine WhatsApp ve Instagram gibi kendi bünyesindeki uygulamalarla daha entegre bir mesajlaşma deneyimi sunmaya odaklandı.

Bu değişikliklerle birlikte, kullanıcılar Facebook Messenger’ın SMS desteği olmadığı için SMS mesajlaşmalarını başka bir uygulama üzerinden gerçekleştirecekler. Bu durumda, Google’ın Mesajlar uygulaması popüler bir seçenek haline gelmektedir.

Sonuç olarak, Facebook Messenger’ın SMS desteği sona eriyor ve kullanıcılar başka bir uygulama kullanarak SMS mesajlaşmalarını gerçekleştirmek zorunda kalacaklar. Facebook, stratejisini değiştirerek WhatsApp ve Instagram gibi uygulamalarıyla daha entegre bir mesajlaşma deneyimi sunmaya odaklandı. Kullanıcılar, SMS mesajlaşmaları için Google’ın Mesajlar uygulamasını tercih edebilirler. Bu değişikliklerle birlikte, Facebook Messenger’ın rolü daha da daralmış olacak.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal