FIFA’ya elveda, EA Sports FC 24’e merhaba!

FIFA’ya elveda, EA Sports FC 24’e merhaba!

ABONE OL
11 Temmuz 2023, 19:12:35

EA Sports FC 24: Frostbite Oyun Motoruyla Yeni Bir Döneme Giriyor

Meşhur FIFA oyun serisi artık FIFA ismiyle değil EA Sports FC ismiyle çıkışını gerçekleştirecek ve bu bağlamda ilk oyun EA Sports FC 24 olup çıkışını gerçekleştiriyor.

FIFA ile Electronic Arts arasındaki lisans anlaşması sona ermişti ve EA Games artık yoluna FIFA ismiyle devam etmeyecek. Bu bağlamda EA Tarafından geliştirilen futbol oyunu EA Sports FC 24 ismiyle çıkış yapacak.

Fragman paylaşıldı

Yeni EA Sports FC 24 hakkında fragmana yer verilmiş durumda olup böylece oyuna ilişkin olarak pek çok detay belirlendi. Buna göre yeni oyun Frostbite oyun motoru ile geliştirilmiş olup, buna rağmen fragmandaki görüntülerin oyun içinden olmadığını belirtmek gerekiyor. Öte yandan FIFA ile lisans ayrılığı nedeniyle artık EA oyunlarında takım ve forma lisanslarının olmayacağı düşünülüyordu ancak görünene göre EA, takım ve forma lisanslarını korumayı başarmış. Alt liglerde lisans sorununun olup olmadığı konusunun ise şu an için belirsizliğini koruduğunu belirtmemiz gerekiyor.

Öte yandan 13 Temmuz günü canlı yayın yapılacak ve oyuna ilişkin olarak pek çok detay daha paylaşılacak.

EA Sports FC 24 İle Yepyeni Bir Futbol Deneyimi Sizi Bekliyor

EA Sports FC 24, ünlü FIFA oyun serisinin yerini alarak futbolseverlere farklı bir deneyim sunmaya hazırlanıyor. EA Games tarafından geliştirilen bu yeni oyun, Frostbite oyun motoruyla birlikte oyunculara daha gerçekçi bir oyun deneyimi sunmayı hedefliyor.

Electronic Arts ve FIFA arasındaki lisans anlaşmasının sona ermesiyle birlikte EA Games, FIFA ismiyle yoluna devam etmeme kararı aldı. Bunun yerine EA Sports FC adı altında geliştirilen oyun, EA Sports FC 24 olarak piyasaya sürülüyor.

Yeni oyunun fragmanı yayınlandı ve bu sayede oyun hakkında birçok detay ortaya çıktı. Frostbite oyun motoruyla geliştirilen EA Sports FC 24, fragmandaki görüntülerin oyun içinden olmadığını belirtmek gerekiyor. Ancak EA Sports, takım ve forma lisanslarını korumayı başarmış durumda. Alt liglerdeki lisans sorununun ise henüz netlik kazanmadığını belirtmemiz gerekiyor.

Oyunla ilgili daha fazla ayrıntıyı öğrenmek için 13 Temmuz’da gerçekleştirilecek canlı yayını takip edebilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal