Garanti Bankası Kartsız Para Çekme ve Yatırma

Garanti Bankası Kartsız Para Çekme ve Yatırma

ABONE OL
11 Mayıs 2023, 00:58:12

Garanti Bankası müşterileri için sunulan kartsız para çekme ve yatırma hizmeti ile banka işlemleri daha kolay hale geliyor. Kartınızın olmadığı durumlarda bile, cep telefonunuzla veya internet bankacılığı aracılığıyla kolayca para çekebilir ve yatırabilirsiniz. Garanti Bankası’nın sunduğu bu hizmet, hızlı, güvenilir ve kullanımı kolaydır. Herhangi bir ek ücret ödemeden bu hizmetten yararlanabilirsiniz. Garanti Bankası kartsız para çekme ve yatırma hizmeti, bankacılık işlemlerinin daha konforlu bir şekilde yapılmasını sağlar ve müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmıştır.

Garanti Bankası Hesabından Kartsız Para Çekme ve Başka Hesaba Para Gönderme

Garanti Bankası hesabınızdan kartsız para çekmek ya da başka birinin hesabına para göndermek istediğinizde kullanabileceğiniz bazı yöntemler vardır. Bu yöntemleri kolaylıkla ATM’lerden kullanabilirsiniz. İşlemlerinizin nasıl yapılacağı hakkında detaylı bilgi aşağıda yer almaktadır.

Garanti Bankası Kartsız Para Çekme ve Yatırma İşlemleri Ücretsiz mi?

Garanti Bankası ATM’lerinden gerçekleştireceğiniz kartsız para yatırma ve çekme işlemleri için bazı durumlarda ücret talep edilebilmektedir. Örneğin, CepBank uygulaması ile yapılan gönderimler için belirli bir ücret alınırken, kendi hesabınıza doğrudan ATM’den yaptığınız para yatırma işlemleri ücretsizdir. Dijital yollarla, kartsız para çekilebilmesi için yapılan gönderimlerde ilk gönderim esnasında ücret tahsil edilmektedir.

Garanti Bankası Kartsız Para Yatırma

Garanti Bankası ATM’leri aracılığıyla kartsız para yatırma işlemi yapabilmek için gerekli bazı bilgilere ihtiyacınız vardır. Bu bilgiler;

 • Alıcının Paracard numarası,
 • Alıcının Garanti BBVA hesap numarası,
 • Alıcının Garanti BBVA IBAN’ı,
 • Mobil bankacılıktan elde edilen QR kodu.

Eğer yukarıdaki bilgilerden herhangi biri elinizde mevcut değilse Garanti Bankası ATM’leri aracılığıyla kartsız para yatırma işlemini gerçekleştiremezsiniz. Gerekli bilgilere sahipseniz aşağıdaki adımları takip ederek kartsız para yatırabilirsiniz;

 • ATM’de kartsız işlem menüsüne tıklayın.
 • “Para Transferi / Para Yatırma” seçeneğini seçin.
 • Hangi bilgileri kullanarak gönderim ya da yatırma işlemi yapacağınızı seçin.
 • İstenilen bilgileri doğru şekilde girin.
 • Göndereceğiniz tutarı açılan para haznesine yerleştirin.
 • ATM para sayma işlemini tamamladıktan sonra ekrana gelen tutar doğruysa işlemi onaylayın.

Garanti Bankası Kartsız Para Çekme

Garanti Bankası, kartsız para çekme işlemi için 3 farklı alternatif sunmaktadır. Bu alternatiflerden veya diğer yöntemlerden dilediğinizi kullanarak ATM’den kartsız para çekebilirsiniz.

CepBank İle Gönderilen Parayı Kartsız Çekme

CepBank, hesap ya da kart olmadan para yatırma ve çekme işlemleri için kullanılabilen dijital bir uygulamadır. CepBank ile gönderilen parayı çekebilmek için işlem anında istenilen bilgiler dışında ekstra bir başvuru ya da tanımlama gerekmez; ancak göndericinin CepBank için başvuru ve tanımlama yapmış olması gerekir. Garanti BBVA internet bankacılığından, mobil bankacılıktan, ATM’lerden veya GarantiPay uygulamasından CepBank için başvuru yapmalı ve şifre almalısınız. Size CepBank ile para gönderildiğinde gelen parayı çekmek için aşağıdaki adımları takip etmelisiniz;

 • Garanti BBVA ATM’sine giderek ana menüden “CepBank Para Çekme” adımını seçin.
 • Size parayı gönderen kişinin cep telefon numarasını girin.
 • Alıcı kişi olarak kendi cep telefon numaranızı girin.
 • Göndericinin size ilettiği gönderilen tutarı girin.
 • CepBank uygulaması ile para gönderildiğini belirten kısa mesajda yer alan şifreyi girin.
 • Tüm bilgileri doğru girip para çekme işlemi onaylayın.

Referans Numarası İle Kartsız Para Çekme

Referans numarası ile kartsız para çekmek için CepBank ile gönderilen parayı çekmekten farklı bir yol kullanılmaz. Kartsız işlem menüsüne girerek “Referans Numarası İle Para Çekme” adımını tercih edin ve istenilen tüm bilgileri doğru şekilde girin. Böylece paranızı ATM’den çekebilirsiniz. Referans numaranız, size parayı gönderen kişi tarafından size iletilmelidir.

QR Kod İle Kartsız Para Çekme

QR kod ile para çekmek son derece kolay ve hızlı bir yöntemdir. Garanti BBVA ATM’leri aracılığıyla mobil uygulamadan aldığınız QR kod ile paranızı güvenle çekebilirsiniz.

Garanti Bankası ATM’lerinden QR kod ile yapılabilecek diğer işlemler hakkında detaylı bilgi almak için; Garanti Bankası QR Kod ile Nasıl Para Yatırılır?, Garanti Bankası QR Kod ile Nasıl Para Çekilir?, Garanti Bankası QR Kod ile Para Gönderme başlıklarına göz atabilirsiniz.

The post Garanti Bankası Hesabından Kartsız Para Çekme ve Başka Hesaba Para Gönderme appeared first on Finascidayi.com.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal