Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Gıda Yardımı Kimlere Verilir?

Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Gıda Yardımı Kimlere Verilir?

ABONE OL
03 Temmuz 2024, 22:13:03

Yardıma muhtaç ve dar gelirli vatandaşların geçim zorluğu market fiyatlarından dolayı gittikçe artmaktadır. Bu durumdan dolayı sosyal yardımlar artırılarak vatandaşlara destek sağlanmaktadır. Yapılan yardımlar devlet kuruluşları, belediyeler ve vakıflar tarafından sağlanmaktadır.

Gıda Yardım Başvurusunda Nelere Bakılıyor?

Gıda yardım başvurusunu sağlayacak kişilerin ailenin çalışma durumuna bakılarak hareket ediliyor. Dar gelirli ve yardıma muhtaç kişilerin seçimi sağlanarak yararlanılmasını sağlanıyor. Asgari ücretin az seviyesinde kalınıyorsa ve evde bakıma muhtaç kişiler yer alıyorsa bu tür bireyler öncelikli sıra olarak belirleniyor. Besinlerde ailelerin geçinebileceği tutarda ayarlanarak dağıtılması sağlanıyor.

Gıda Yardım Paketinde Neler Yer Alıyor?

Gıda yardım paketinde yer alan malzemeler temel gıda paketleri sağlanıyor. Ailelerin besleneceği makarna, çorba, pilav, süt, bulgur gibi temel gıda malzemeleri sağlanarak ailelerin destek çıkılıyor.

Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gıda yardımı başvurusu için bulunduğunuz ile göre hareket etmeniz gerekmektedir. Bulunduğunuz il de yer alan Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne giderek, Vakıflar Genel Müdürlüğüne giderek veya belediye binalarına giderek başvurunuzu yapabilirsiniz. Bulunduğunuz ilde yer alan sosyal yardım vakıflarına bakarak da araştırma sağlayabilirsiniz.

Gelişmiş belediyelerde vatandaşların ihtiyacını karşılamak adına ALO 153 Beyaz Masa sistemi kurulmuştur. Beyaz Masa sistemi sayesinde vatandaşlar ihtiyaçlarını belirtmesiyle gıda yardımı başvurusu alınabiliyor. Gıda yardımı başvurunuz alınmasıyla birlikte ilerleyen günlerde yardım paketi yollanacaktır. Yardım paketleri senenin belli zamanlarında verilerek hareket edilmektedir.

Keşfetmeye Devam Edin

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal portobet twitter
Ertesi Gün Hapı