Google 2 yıldır kullanılmayan hesapları silecek

Google 2 yıldır kullanılmayan hesapları silecek

ABONE OL
20 Mayıs 2023, 13:32:49

Google, kullanıcılarının eski ve kullanılmayan hesaplarına yönelik politikasını değiştiriyor. Şirket, iki yıldır kullanılmayan hesapları silme hakkına sahip olacak. Bu nedenle, kullanmadığınız bir Google hesabınız varsa, iki yılda bir kez bu hesaba giriş yapmanız önerilir. Mevcut politikası iki yıldır dokunulmayan hesaplardaki verileri silmenize olanak tanıyordu. Ancak, yeni politikada ise iki yıl boyunca giriş yapılmayan hesaplar tamamen silinebilecek.

İşin güzel tarafı, yeni politikanın 2023’ün aralık ayından önce yürürlüğe girmeyeceği. Bu da kullanıcıların eski giriş bilgilerini ve yeni sistemin nasıl işlediğini anlamaları için biraz daha zamanları olduğu anlamına gelir. Yine de, silinen e-posta adreslerinizi yeniden kullanamayacağınızı unutmayın.

Google, hesap etkinliğini ölçmek için e-posta okuma veya gönderme, Drive’ı kullanma, YouTube videosu izleme, Play Store’dan uygulama indirme, arama motoru üzerinden bir şeyler arama, hesap bilgileriyle üçüncü taraf uygulama ve hizmetlere giriş yapma ve One abonesi olma gibi yöntemleri kullanacak. Kullanılmayan hesapları silmek için oluşturulduktan sonra, Google kullanıcılara hesapları silinmeden önce çok sayıda bildirim gönderecek.

Bu nedenle, eski ve kullanmadığınız Google hesaplarınızı güncel tutmanız veya kapatmanız önemlidir. Böylece, verilerinizin ve kişisel bilgilerinizin güvende kalmasını sağlayabilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal Portobet güncel giriş Ertesi Gün Hapı