Google arama sonuçları için önemli değişiklik

Google arama sonuçları için önemli değişiklik

ABONE OL
07 Ağustos 2023, 01:08:57

Google, arama sonuçlarından kişisel iletişim bilgilerinin bulunmasını ve kaldırılmasını kolaylaştırıyor. Artık web’deki adresinizi, telefon numaranızı veya e-posta adresinizi bulduğunda size bildirim gönderecek ve bu bilgilerin Arama’dan kaldırılmasını isteyebileceksiniz. Ancak, bu özelliğin şu anda sadece ABD’deki İngilizce aramalar için geçerli olduğunu belirtmek gerekir.

Tüm bu işlemler, Google’ın geçtiğimiz eylül ayında tanıttığı “Sizinle İlgili Sonuçlar” adlı kontrol paneli üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bu güncelleme sayesinde kullanıcılar, kendi adlarını Google’da aramadan önce bilgilerine erişebilmektedirler. Kişisel bilgilerinizi girdikten sonra kontrol paneli, eşleşme içeren web sitelerini otomatik olarak tarayacak ve listelenecek her bir web sayfasını incelemenize ve ardından kaldırma talebi oluşturmanıza olanak tanıyacaktır.

Eğer gelecekte Google’da çıkan sonuçlarla ilgili endişeleriniz varsa, anlık bildirimleri etkinleştirerek sizi uyarabilirsiniz. Bu özellik geçtiğimiz yıl duyurulmuştu ve kullanıcılar taleplerini Google’ın merkezi üzerinden takip edebilirler. İnceleme sürecinde olan, onaylanan, reddedilen veya tamamlanmamış talepleri görebilirsiniz.

Google arama sonuçlarından kaldırılan bilgiler web’den silinmiyor

Bilgilerinizi Google’dan kaldırmak, web’den tamamen silmek anlamına gelmez. Hala açık erişime sahip olan web sayfalarında bu bilgilere ulaşmak mümkündür. Ayrıca, Google resmi kaynakları ve eğitim kurumlarına ait sayfalarda yapılan değişikliklerin sonuçları üzerinde herhangi bir işlem yapılmadığını belirtmek önemlidir.

google arama

Google’ın bu güncellemesi, kişisel bilgilerin arama sonuçlarından daha hızlı bir şekilde kaldırılmasını sağlamaktadır. Şu anda sadece ABD’de ve İngilizce olarak kullanılabilen bu özelliğin daha fazla ülkeye ve dile genişletilmesi için çalışmaların devam ettiği açıklanmıştır.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal Portobet güncel giriş Ertesi Gün Hapı