Google hesabına geçiş anahtarıyla girilebilecek

Google hesabına geçiş anahtarıyla girilebilecek

ABONE OL
07 Mayıs 2023, 07:36:06

Google, “şifreler için sonun başladığını” gururla dile getirdi. Çünkü şifre anahtarlarının dağıtımı başladı ve şifre anahtarları, uygulamalara ve web sitelerine oturum açmanın en kolay ve en güvenli yoludur. Şifre anahtarları sayesinde, parmak izi okutarak, yüz tanıtarak veya ekran üzerinde PIN kodu girerek oturum açmak mümkündür. Bu sayede kimlik avı gibi çevrimiçi saldırılara karşı daha dirençli hale gelinir. Ayrıca şifre anahtarları tek seferlik SMS doğrulama kodlarından da daha güvenlidir.

Google, şifre anahtarlarını destekleyen ilk şirket değil. DocuSign, Kayak, PayPal, Shopify ve Yahoo Japonya gibi platformlar da bu desteği belli bir seviyede sunmuştu. Google hesabı bulunanlar, buraya tıklayarak şifre anahtarlarını kullanmaya başlayabilir. Ancak, şifre anahtarları da güçlü PIN kodlar kullanmanın önemini unutmamak gerekiyor. “1234” veya “0000” gibi basit PIN kodlarını tercih edenlerin şifre anahtarlarının da güvende olmayacağı rahatlıkla söylenebilir.

Google şifre anahtarları, uygulama ve web sitelerinde oturum açmak için en kolay ve güvenli yol olduğunu belirtirken, aynı zamanda şifresiz bir geleceğe doğru büyük bir adım atıldığına değindi. Şifre anahtarları sayesinde, çevrimiçi saldırılara karşı daha güçlü bir koruma sağlanırken, şifrelerin artık güvensiz olduğu kabul edilmiş oldu. Şifre anahtarlarının kullanımı arttıkça, daha güvenli bir internet deneyimi yaşanması bekleniyor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal