iPhone 15 ve 15 Plus için 48 MP kamera iddiası

iPhone 15 ve 15 Plus için 48 MP kamera iddiası

ABONE OL
15 Mayıs 2023, 20:07:53

Apple, iPhone 14 Pro ve Pro Max’te ana kamera çözünürlüğünü 48 megapiksele çıkarmıştı. Analist Jeff Pu’ya göre, önümüzdeki sonbaharda tanıtılması kesin gözüyle bakılan iPhone 15 ve 15 Plus da 48 megapiksel ana kamerayı taşıyacak. Apple’ın bu değişiklik için planlama süreci hâlâ devam ederken, bir kamera bileşeni tedariğindeki sorun nedeniyle bu iki telefonun piyasaya çıkışı gecikebilir.

Jeff Pu, Apple’ın yeni iPhone’larıyla ilgili çeşitli öngörülerde bulundu. Pro modeller için titanyum kasa, Pro Max versiyon için periskop telefoto lens, katı hâl tuşlardan vazgeçilmesi ve yukarıda belirtilen 48 megapiksel ana kamera bu öngörüler arasında öne çıkıyor.

Pu, Apple’ın 15 ve 15 Plus’ın CMOS görüntü sensörü tedariğinde sorun yaşandığını ve bu nedenle söz konusu iki cihazın beklenenden daha geç bir tarihte piyasaya çıkabileceğini belirtti. Tecrübeli analist, şirketin üretim takvimini takip ettiğini; yine de bu iki telefonun eylül ayında tanıtılmasının beklendiğini söyledi.

Tüm iPhone 15 modelleri USB-C ile gelecek. A17 sadece Pro ve Pro Max’te bulunacak. 15 ve 15 Plus ise iPhone 14 Pro ve Pro Max’teki A16 işlemciyle kullanıcıların karşısına çıkacak. Mevcut depolama alanı seçeneklerinin değiştirilmesi beklenmiyor. 15 ve 15 Plus’ta 128, 256 ve 512 GB depolama alanı seçenekleri sunulacak. Pro ve Pro Max’te ise maksimum kapasite 1 TB olacak.

iPhone 15 ve 15 Plus’ın piyasaya çıkışı birkaç sorundan dolayı gecikebilir ancak bu sorunların çözümüyle birlikte sonbaharda piyasaya sunulması planlanıyor. Apple’ın yeni iPhone’ları beklentileri karşılayacak gibi görünüyor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal