İş Sağlığı ve Güvenliği Yüksek Lisans Programı

İş Sağlığı ve Güvenliği Yüksek Lisans Programı

ABONE OL
31 Mart 2024, 10:30:23

İş Sağlığı ve Güvenliği Yüksek Lisans Programı

İş Sağlığı ve Güvenliği Yüksek Lisans Programı

Çalışma hayatında İş Sağlığı ve Güvenliği’nin bir devlet politikası ve bir yaşam kültürü olmasını sağlamaktır. İş Sağlığı ve Güvenliği Yüksek Lisans Programı sayesinde; öğrencilerin İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda gerekli bilgileri edinmelerini ve kendilerini yetiştirerek, sektördeki akademik eğitim alarak sertifika sahibi olmuş uzman açığının kapanmasına, katkı sağlamayı amaçlamaktadır. İSG yüksek lisans programı olan üniversitelerde bu eğitimi almış öğrenciler C sınıfı sertifika almayı hak eder. İSG Doktora programına katılmış ve bitirmiş adaylar ise B sınıfı sertifika alırlar.

İş sağlığı ve güvenliği yüksek lisans programı çalışma bakanlığı tarafından akredite edilen üniversiteler tarafından verilebilir. İSG sınavına girmek yerine İş Sağlığı ve Güvenliği üzerine Yüksek Lisans yaparak İSG C sınıfı sertifika alabilirsiniz. Bu yüksek lisans programını herkes kabul edilemez. Çalışma bakanlığı tarafından ilan edilen lisans mezuniyet kurallarına uyulması zorunluluğu bulunmaktadır.

İş Sağlığı ve Güvenliği Yüksek Lisans Programı Kabul Şartları

  • Mühendislik Fakültesi
  • Mimarlık fakültesi mezunları,
  • Fen edebiyat fakültelerinin fizik, kimya, biyoloji bölümü mezunları,
  • Teknik Öğretmenler Ve İş Sağlığı Güvenliği Programı Mezunları”

iş güvenliği uzmanı olabilirler.

Programın Hedefi

Bu sayede ülkemizde endüstride İSG ile ilgili meydana gelen kazaların azalmasına katkı sağlanarak ülkemizin uluslararası platformda İSG konusunda ileri ülkeler seviyesine çıkmasına katkı sağlanacaktır. İSG YL ve doktora programının açılmasındaki en temel amaçlardan biri de; çalışma hayatında ki kişilerin de YL ve doktora yapma taleplerine, cevap verebilecek bir program oluşturmaktır.

Program mezunları, tüm  kurum, kuruluş ve işletmelerde, ticaret merkezleri, çok katlı yüksek binalar, üniversite ve yerleşke şeklindeki okullar, alışveriş merkezleri ve topluma açık merkezlerde, itfaiyeler, sivil savunma ve benzeri acil durum kuruluşlarında görev alabilecektir.

Gizli Hazineleri Keşfedin

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal