Meta Quest 3 mevcut modelden daha hafif olacak

Meta Quest 3 mevcut modelden daha hafif olacak

ABONE OL
29 Mayıs 2023, 22:43:15

Meta Quest 3, Hafifliği ve İnce Tasarımı ile Dikkat Çekiyor

Sanal gerçeklik başlıkları arasında oldukça popüler olan Meta Quest 2, aradan geçen süre içinde kendisini yenilemek adına bir sonraki model olan Meta Quest 3’ü geliştirdi. Son dönemde sızdırılan bilgilerle birlikte, cihazın özellikleri hakkında birçok detay ortaya çıktı. Bloomberg’in Power On bülteninde yayınlanan bir habere göre, Meta Quest 3 “Eureka” kod adıyla anılıyor. Bu sızdırılan bilgilere göre, cihazın hafifliği ve ince tasarımı, uzun süreli kullanımı daha konforlu hale getiriyor.

Apple’ın yakında duyurmayı planladığı karma gerçeklik başlığına benzer özellikler içeren Meta Quest 3, el takibi, videoların gerçek görüntülerin üzerinde gösterilmesi ve Snapdragon XR2 işlemciye sahip olacak. Bu sayede, başlık performansının artması bekleniyor. Ancak, daha önce Quest 2’ye kıyasla daha yüksek bir fiyatta piyasaya sürüleceği açıklanmıştı.

Meta’nın VR yöneticisi Mark Rabkin, cihazın tasarımının önceliği rahatlık, kolaylık ve doğallık olduğunu belirtti. Bu sayede, kullanıcıların etrafını rahatlıkla görebildiklerini ve başlığı uzun süre kullanabileceklerini söyledi. Rabkin ayrıca Meta Quest 3’ün daha önce piyasaya sürülen Quest modellerine kıyasla daha hafif olduğunu da sözlerine ekledi.

Meta Quest 3, kullanıcıların sanal gerçeklik deneyimini iyileştirerek, Quest serisine yeni bir soluk getirecek gibi görünüyor. Ancak, daha pahalı bir fiyatta piyasaya sürüleceği düşünülen başlığın ne kadar ilgi göreceği merak konusu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal