Samsung Galaxy Watch 6’nın işlemcisi belli oldu

Samsung Galaxy Watch 6’nın işlemcisi belli oldu

ABONE OL
14 Haziran 2023, 07:40:26

Samsung, yeni Galaxy Watch 6 serisi akıllı saatlerinde kullanılacak olan Exynos W930 işlemcinin Bluetooth veri tabanında boy gösterdiğini açıkladı. Güney Kore merkezli teknoloji şirketinin kendi üretimi olan bu işlemci, şimdiye kadar kullanılan Exynos W920 işlemcisiyle benzer özelliklere sahip olacak gibi görünüyor. Ancak, daha büyük bir başarı süreci ile birleştirilen W930, daha yüksek performans ve verimlilik sağlayabilir.

Bluetooth 5.3 ve Wi-Fi destekli W930’un da Exynos W920 gibi 5 nm tasarımıyla üretilmesi bekleniyor. Sertifika, işlemcinin tam kapsamlı bir Wi-Fi ve Bluetooth çözümü için ekstra bir RF çipine ihtiyaç duyduğunu gösteriyor. Ancak, işlemci Exynos W980 olarak da tanıtılabilir. Bu seçenek, W930’un geçici bir isim olabileceği ve teknoloji şirketinin nihai isim seçiminde karar vermesiyle ilgili olabilir.

Galaxy Watch 6’da Exynos W930 işlemcisi kullanılacağı kesin gibi görünüyor. Ancak, Galaxy Watch 6 Pro modelinde ise Exynos W980 işlemcinin bulunması da mümkün. Düşük ihtimalli bir diğer seçenek ise, daha gelişmiş bir deneyim vadeden Exynos W980’in geliştirme çalışmalarının halen devam etmesi.

Samsung Galaxy Watch 6 serisi akıllı saatler, 26 Temmuz’da tanıtılacak. Watch OS 4 ve One UI 5 Watch ile birlikte gelecek olan bu serinin üyelerinden en az birinde dönen ekran çerçevesinin bulunacağı kesin gözüyle bakılıyor. Bu, tüketicilerin daha önceki modellere göre daha geniş bir ekran alanı elde etmelerine yardımcı olabilir.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal