Samsung’dan Exynos işlemcili telefonları için kritik güncelleme

Samsung’dan Exynos işlemcili telefonları için kritik güncelleme

ABONE OL
06 Nisan 2023, 02:58:49

Samsung, son güncellemesiyle Exynos işlemci kullanımına sahip Galaxy S23 serisi için önemli bir güvenlik ihtiyacını karşılayarak kullanıcılarını korumayı amaçlıyor. Son güvenlik açıkları nedeniyle risk taşıyan bu cihazlar için yayınlanan güncelleme, 55 farklı hata düzeltmesi içeriyor. Dört tanesi kritik ve 46’sı yüksek öncelikli olarak nitelendirilen bu hataların çoğu Android 11 ve üstü çalıştıran cihazlarda bulundu. Ayrıca Exynos modem temel bant ve Exynos hızlı önyükleme USB arayüzündeki 3GPP uygulamasındaki güvenlik açıklarını da düzeltir.

Galaxy S22, M33, M13, M12, A71, A53, A33, A21s, A13, A12 ve A04 serisi dahil olmak üzere birçok Galaxy cihazı, dahili güvenlik araştırma ekibi Project Zero tarafından listelenen riskli cihaz kategorisinde yer alıyor. Fakat Samsung, bu güncelleme ile kullanıcıların bu riskleri en aza indirgeyebilmesini hedefliyor. Kullanıcıların, telefonlarını ve tabletlerini güncel tutarak siber saldırı ve kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma sağlamaları önemlidir.

Samsung ayrıca, güncellemeyle birlikte, SemClipboard, SLocatoin ve Telephony özelliklerindeki hatalar da dahil olmak üzere 15 ek düzeltme sunmaktadır. TIGERF trustlet’teki açıklar, CertificatePolicy’deki ele geçirme açığı ve Smart Suggestions widget’teki yetkisiz izinler giderildi. Bu nedenle, kullanıcıların güncellemeyi mümkün olan en kısa sürede yüklemeleri önerilir.

Samsung, en son güvenlik güncellemesi ile anında müdahale ederek cihazlarının güvenliğini artırarak bir kez daha gösterdi ki, kullanıcılarının verilerinin güvenliği ve cihazlarının siber saldırılara karşı korunması önceliklerinin en üstünde olduğunu benimsiyor. Bu nedenle, Samsung kullanıcılarının bu güncellemeyi yüklemeleri ve cihazlarını güncel tutmaları son derece önemlidir.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal