Snapdragon 8 Gen 3 tanıtım tarihi belli oldu

Snapdragon 8 Gen 3 tanıtım tarihi belli oldu

ABONE OL
03 Haziran 2023, 03:45:34

Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 çip setinin tanıtım tarihi belli oldu! Performans ve verimlilik konusunda Snapdragon 8 Gen 2’ye kıyasla ciddi bir sıçrama vadedilen üçüncü nesil çip seti, Qualcomm’un takvimine göre daha erken bir tarihte tanıtılacak. Snapdragon Summit etkinliği 24-26 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek ve etkinlikte tanıtım yapılacak.

Snapdragon Summit etkinliği her yıl olduğu gibi bu yıl da ABD’nin Hawaii eyaletindeki Maui şehrinde düzenlenecek. Ancak bu yıl etkinlik geçtiğimiz yıla kıyasla bir ay daha erken gerçekleştirilecek. Qualcomm’un yeni çip setinde Snapdragon 8 Gen 1 ve 2’den farklı olarak 1+5+2 mimarisini tercih edeceği söyleniyor. Ana çekirdek görevini Cortex-X4’ün üstlenmesi bekleniyor. Beş adet Cortex-A720 ve iki adet Cortex-A620 ile Adreno 750 GPU da çip setin tamamlayıcıları arasında yer alıyor. Aynı zamanda, performansta bariz bir artış vadeden yeni nesil çip setinde L3 cache’i de 8 MB’tan 10 MB’a çıkıyor.

Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 ilk olarak hangi cihazda karşımıza çıkacak? Çinli bir kaynağa göre, Snapdragon 8 Gen 3 ilk olarak kasım ayında tanıtılacak Xiaomi 14 serisinde kullanıcıların karşısına çıkacak. Vivo X100 serisi, Redmi 12 serisi, OnePlus 12 ve Realme GT 5 de önümüzdeki aylarda Xiaomi 14’ü takip edecek cihazlar arasında yer alıyor.

Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, teknoloji dünyasını heyecanlandıran bir gelişme. Yenilikçi mimarisi, güçlü performansı ve yüksek verimliliği ile dikkat çeken Snapdragon 8 Gen 3, yeni nesil cihazların vazgeçilmez çip seti olacağına kesin gözüyle bakılıyor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal Portobet güncel giriş Ertesi Gün Hapı