Sony WH-1000XM5 uzamsal ses desteğine kavuşuyor

Sony WH-1000XM5 uzamsal ses desteğine kavuşuyor

ABONE OL
30 Temmuz 2023, 08:22:05

Sony, bir süre önce WF-1000XM5 adlı yeni kablosuz kulaklık modelini kullanıcılara sundu. Bu kulaklık, birçok yeni özellikle birlikte gelerek dikkatleri üzerine çekti. Sony, WH-1000XM5 modeline yeni bir güncelleme yaparak baş takibine dayalı uzamsal ses desteğini bu modele de ekledi.
Bu destekten faydalanabilmek için Android 13 veya daha yeni bir sürümünü çalıştıran bir Android telefona ihtiyaç duyulmaktadır. Ayrıca, dinamik baş takibinin sadece uyumlu video uygulamalarında kullanılabileceği unutulmamalıdır.
Yapılan güncellemeyle birlikte WH-1000XM5 kullanıcıları, çoklu bağlantı ve LDAC arasında tercih yapma zorunluluğundan kurtuldu. Güncelleme yüklendikten sonra, hem Apple Music gibi hizmetlerden yüksek bit oranında müzik dinlemek hem de aynı anda iki cihaza Bluetooth üzerinden bağlanmak mümkün hale geldi. Bu özellik daha önce WF-1000XM5 modelinde sunulmuş bir özellik olarak bilinmektedir.
Sony WH-1000XM5’e getirilen bu özelliklerin diğer kulaklık serilerinde de sunulup sunulmayacağı henüz kesinlik kazanmamıştır.
Sony WH-1000XM5 kullanıcıları, en yeni yazılım güncellemesini yükleyebilmek için iPhone veya Android telefonlarında Sony Headphones Connect uygulamasına sahip olmalıdır. Kulaklık ve telefon bağlantısı kurulduktan sonra, Sony Headphones Connect uygulaması üzerinden yeni yazılım indirilip yüklenebilir.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal