Tesla Model Y Türkiye fiyatına bir zam daha geldi

Tesla Model Y Türkiye fiyatına bir zam daha geldi

ABONE OL
08 Haziran 2023, 23:35:21

Tesla Model Y Fiyatlarına Yeni Bir Zam Geldi

Tesla, Nisan ayında piyasaya sürdüğü Model Y ile Türkiye otomotiv sektöründe çığır açtı. Elektrikli otomobil olarak üretilen Model Y, Türkiye’de kısa sürede büyük ilgi gördü. Ancak, son dönemlerde yaşanan döviz kurundaki yükseliş, otomobil fiyatlarını olumsuz yönde etkiledi. Geçtiğimiz hafta Model Y araçlarının fiyatında bir artış meydana gelmişti, şimdiyse yeni bir zam daha meydana geldi.

Mayıs ayının sonunda yapılan zamın ardından en uygun fiyatlı seçenek olan Tesla Model Y RWD’nin (430km) fiyatı 1.970.258 TL’ye yükseltilirken, Tesla Model Y AWD Long Range (533km) fiyatı 2.056.652 TL’ye yükseltildi. Tesla Model Y AWD Performance (514 km) fiyatı ise 2.168.675 TL’ye çıktı.

Tesla Model Y, Türkiye’de satışa sunulduktan kısa bir süre sonra 10.000’den fazla sipariş aldı. Üstelik, otomobilin dünya çapındaki yoğun ilgisi Türkiye’de de kendini gösterdi.

Elektrikli otomobil pazarının lideri Tesla, Türkiye’deki yüksek fiyatlu otomobiller arasında yer alıyor. Ancak, ilerleyen dönemlerde Tesla gibi markaların Türkiye’de üretim yapmasıyla birlikte, fiyatların da daha makul seviyelere inmesi bekleniyor.

İlerleyen dönemlerde, elektrikli otomobil tercihlerinde de artış yaşanacağı ve Tesla’nın Türk tüketicisinin gözdesi olmaya devam edeceği tahmin ediliyor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments