TikTok Music daha fazla ülkede kullanımda

TikTok Music daha fazla ülkede kullanımda

ABONE OL
20 Temmuz 2023, 02:36:34

TikTok Müzik: Çevrimiçi Müzik Platformunun Genişleme Hareketi
TikTok, çevrimiçi müzik platformunun test sahasını genişletmek için harekete geçiyor. TikTok Music platformu, kapalı beta testine Avustralya, Meksika ve Singapur’daki kullanıcıları da dahil ederek kullanıcı tabanını genişletiyor. Platformun testleri başlangıçta Brezilya ve Endonezya’da başlamıştı ve beta testine katılanlar üç ay boyunca ücretsiz olarak platformu deneme fırsatı bulacaklar.

TikTok Music, tamamen bağımsız bir uygulama olarak hizmet vermektedir. Uygulama, testin başladığı ülkelerde App Store ve Google Play Store üzerinden indirilebilmektedir. Ancak TikTok’ta popüler hale gelen şarkıların tam versiyonunu bulmak için kullanıcıların iki uygulamayı birbiriyle entegre etmesi gerekmektedir.

Bu uygulama kullanıcılar için kişiselleştirilmiş müzik önerileri sunmaktadır ve aynı zamanda şarkı sözlerini gerçek zamanlı olarak takip etme imkanı sağlamaktadır. Ortak çalma listeleri ve şarkı sözleri üzerinden şarkı bulabilme gibi özellikler de platformda mevcuttur. TechCrunch’ın haberine göre, uygulama aynı zamanda Shazam benzeri bir şarkı bulma özelliği sunmaktadır. Kullanıcılar istedikleri takdirde şarkıları çevrimdışı dinlemek için cihazlarına indirebilmektedir.

Peki, TikTok Music için ne kadar ödeme yapılması gerekmektedir? Test sürecinin sona ermesinin ardından Avustralya’da aylık 12 Avustralya doları (218 TL), Meksika’da 115 peso (185 TL) ve Singapur’da da 9.90 Singapur doları (201 TL) ödemenin gerektiği belirtilmiştir. TikTok’un daha önce Resso adıyla Hindistan, Brezilya ve Endonezya’da hizmet veren bir müzik platformu olduğu bilinmektedir. Ancak şirket, eylül ayında Brezilya ve Hindistan’daki hizmetini sonlandıracağını daha önce açıklamıştır.

Bu genişleme hareketiyle TikTok, müzikseverlere daha fazla içerik sunmayı hedeflemekte ve kullanıcılarını bağımsız bir müzik deneyimiyle buluşturmaktadır. TikTok Music, kullanıcı dostu özellikleriyle ve geniş müzik kütüphanesiyle dikkat çekmektedir. Artık TikTok üzerinden keşfettiğiniz şarkıları tam versiyonuyla dinlemek isterseniz, TikTok Music uygulamasını indirerek favori müziklerinizi çalabilirsiniz. Deneme sürecinin ardından platformun ücretli hizmete geçeceğini unutmayın. TikTok Music, Türkiye pazarında da heyecanla beklenmektedir.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal