Togg Akıllı Cüzdan: Geleceğin mobilite deneyimi

Togg Akıllı Cüzdan: Geleceğin mobilite deneyimi

ABONE OL
06 Mayıs 2023, 07:14:56

Togg, Türkiye’nin mobilite alanında hizmet veren küresel teknoloji markası olarak, akıllı cihaza entegre dijital varlık cüzdanını kullanıcılara sunduğunu açıkladı. Bu yenilikçi çözüm ile kullanıcılar, hareket halindeyken dijital varlıklarına erişme, güvenli saklama ve aktarma imkanı sunan akıllı cüzdan ile blok zinciri tabanlı oyunları da akıllı cihaz üzerinde oynayabilecek. Ayrıca Togg, akıllı cihaz ve batarya pasaportunu da bu cüzdan içinde oluşturarak, kullanıcılara tedarik süreçleri, servis bilgileri ve cihaz parçalarının değişimi gibi bilgilere güvenilir ve kolay bir şekilde erişebilme imkanı tanıyor.

Togg CEO’su M. Gürcan Karakaş, Barselona’daki Avalanche Summit 2023 etkinliğinde yaptığı konuşmada, bu yenilikçi çözümünün bağımsız ekosistemleri birbirine bağlamayı hedeflediğini ve mobilite deneyimini başka bir noktaya taşımak istediklerini ifade etti. Karakaş, Avalanche tabanlı bu çözümünün kullanıcıların dijital varlıklarına erişim sağladığı gibi blok zinciri tabanlı oyunları da akıllı cihaz üzerinde oynayabilmesini sağladığını vurguladı.

Togg’un akıllı cüzdanı ile kullanıcılar, blok zinciri teknolojisi üzerinde çalışmaları devam eden Togg ve iş ortakları tarafından geliştirilen birden fazla çeşit kullanım senaryosuna sahip olabilecek. Ayrıca cihaz parçalarının değişimi, servis bilgileri ve tedarik zincirindeki süreçler gibi her türlü bilgie de bu yenilikçi çözüm sayesinde güvenilir ve kolay bir şekilde erişebilecek. Aynı şekilde karbon emisyonları ve sürdürülebilirlik performansı gibi takip edilmesi gereken konular da izlenebilir hale gelecek.

Togg, Farasis Energy ortaklığıyla kurduğu Siro Silk Road Temiz Enerji Depolama Teknolojileri’nin ürettiği bataryaların pasaportunu da kullanıcıların hizmetine sunacak. Bataryanın üretim tarihinden kapasitesine, yaşına ve sağlık durumuna kadar birçok bilginin yanı sıra karbon emisyonları ve sürdürülebilirlik performansı gibi takip edilmesi gereken konular da batarya pasaportunda yer alacak. Bu belge, bataryanın kökenini doğrulamaya ve izlenebilirlik sağlamaya yardımcı oluyor.

Togg CEO’su M. Gürcan Karakaş, blok zinciri teknolojisi üzerindeki çalışmalarının kapsamını genişleterek, birbirinden bağımsız ekosistemleri birbirine bağlamak ve kesintisiz akıllı yaşam çözümleri üretmek üzere güçlü iş ortaklıklarıyla çalışacaklarını belirtti. Kullanıcı dostu bir platform geliştirerek yenilikçi çözümleriyle kullanıcılara mobilite deneyimini başka bir noktaya taşımak isteyen Togg, sektöre yön vermeye devam ediyor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal